meble łazienkowe

Jak dbać o meble łazienkowe?

Meble łazienkowe pełnią bardzo ważne funkcje. Bardzo pomagają utrzymać porządek wśród akcesoriów łazienkowych, ale mają też za zadanie uzupełnić aranżację. Nic zatem dziwnego, że na rynku dostępne są bardzo różne meble, z różnych materiałów i w rożnym stylu. Aby posłużyły nam one wiele lat, musimy odpowiednio dbać o ich czystość. Jak to robić?

Jak czyścić meble łazienkowe?

Mogłoby się wydawać, że wyczyszczenie mebli w łazience to jedno z prostszych zadań. Niestety, najczęściej popełnianym błędem wpływającym negatywnie na trwałość i wygląd mebli, jest niedopasowanie detergentu do powierzchni. Wybór odpowiedniego preparatu jest kluczowy, gdyż nie tylko skutecznie rozprawi się z brudem, ale przede wszystkim pielęgnuje i ochrania powierzchnię. Czego więc chcemy unikać? Przede wszystkim pamiętajmy, że elementów lakierowanych i laminowanych nie należy czyścić proszkami z substancjami ścierającymi, gdyż trwale zarysują ich strukturę.

meble łazienkowe

Nie stosujemy także środków zawierających chlor oraz inne substancje wybielające, gdyż mogą one nie tylko zniszczyć meble, ale podrażnić skórę rąk. Aby skutecznie wyczyścić meble łazienkowe, najlepiej wybierać preparaty dedykowane konkretnym powierzchniom. Dobrym rozwiązaniem są też sprawdzone domowe metody, bazujące na naturalnych i zupełnie nieszkodliwych substancjach, takich jak sok z cytryny, ocet czy soda oczyszczona. Są one o wiele łagodniejsze niż chemia do czyszczenia, a ponadto bardziej ekologiczne. Warto też zwrócić uwagę, jakiej ściereczki używamy do czyszczenia mebli łazienkowych. Oczywiście unikamy ostrych gąbek i czy innych powierzchni szorujących. Najlepsze są ściereczki z mikrofibry, gdyż są miękkie i delikatne, a jednocześnie doskonale zbierają kurz.

Jak pielęgnować meble łazienkowe?

Oprócz regularnego czyszczenia, meble łazienkowe wymagają też dodatkowej pielęgnacji. Na przykład meble na wysoki połysk wymagają częstego przecierania w celu pozbycia się smug czy odbitych palców, które psują ich estetyczny wygląd. Jak sobie poradzić z tym problemem? W przypadku mebli wykonanych z MDF laminowanych lub lakierowanych najlepiej sprawdzi się płyn do szyb lub roztwór wody z octem.

meble łazienkowe

Pamiętajmy też, by nie zostawiać po sprzątaniu wilgotnych mebli, gdyż po wyschnięciu powstaną na nich nieestetyczne zacieki i smugi. Aby tego uniknąć, najlepiej wziąć suchą ściereczkę z mikrofibry i dokładnie je wytrzeć do sucha, jednocześnie polerując powierzchnię. W przypadku mebli drewnianych w łazience konieczna jest regularna konserwacja i impregnacja, gdyż źle zabezpieczone drewno pod wpływem wody ulegnie wypaczeniu, a w ostateczności nawet zgniciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.