Geberit. Mistrzostwo w ukryciu

Eksponowanie rur, stelaży, wszystkich „bebechów”, dzięki którym łazienkowe mechanizmy działają cicho, bez zarzutu, nie należy do dobrego tonu. Oczywiście można przyjąć sposób myślenia, nazwijmy go, strukturalistyczny: oto widoczna jest cała struktura rzeczy – od belek więźby dachowej, przez nieotynkowaną fakturę cegły po arterie rur, którymi woda dostaje się do spłuczki czy kurka nad umywalką. Ot, taka designerska koncepcja.

W ukryciu

Nie wszystko musi być na widoku

W innym przypadku pozostawiając rury na widoku wprowamy do łazienki niepotrzebny chaos, nieład, estetyczne zaburzenie – krótko mówiąc – nic przyjemnego. Z chęci ogarnięcia takiego estetycznego chaosu narodziły się produkty marki Geberit. Podtynkowe spłuczki, legendarne przyciski w ścianie, a ostatnio bezdotykowa płytka spłukująca. Wszystko, co nie stanowi o czystym pięknie łazienkowej przestrzeni, ma być ukryte. To, co widać – nieskazitelnie piękne i funkcjonalne.

Wyczuwam twoje potrzeby

Sigma – wzornictwo XXI wieku

Pytki spłukujące z serii Sigma działają na tej samej zasadzie, co charakterystyczne podwójne przyciski,  ale zamiast przycisków mamy dwa czujniki świetlne. Delikatny ruch ręką przed jednym z nich uruchamia system spłukiwania. Kiedy opuszczamy toaletę, czujniki zapadają w stan czuwania. Korzystając z inteligencji urządzeń elektronicznych, możemy ustawić automatyczną aktywację spłukiwania na czas naszej dłuższej nieobecności, np. podczas wyjazdu na urlop. Kolor czujników możemy dostosować do wystroju łazienki.

Monolith – opoka wyobraźni

Kolejna nowość firmowana znakiem Geberit to seria modułów sanitarnych Monolith. Dzięki modułom nie tylko ukryjemy szkielet umywalki czy spłuczki, ale także zyskamy miejsce na kosmetyki i ręczniki. Ze względu na stosunkowo mało inwazyjną koncepcję montażu modułów, polecane są one zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy remont łazienki, ale nie możemy pozwolić sobie na wyłączenie jej z użytkowania na dłuższy czas. Instalacja umywalki czy miski sedesowej na stelażu Monolith to zaledwie kilka godzin czystej roboty. Efekt jest natychmiastowy i estetycznie powalający. To rzeczywiście monolityczna konstrukcja o bardzo wyrafinowanym kształcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.