Elegancja i prostota

Jeśli co jakiś czas przychodzi nam do głowy, aby zmienić wystrój naszej łazienki to znacznie  łatwiej będzie ją odświeżyć i zmienić na przykład kolor ścian czy skorzystać z nowego zestawu dodatków i akcesoriów niż wymienić meble. Dobre, trwałe meble łazienkowe mają swoją cenę, tym bardziej musimy je wybierać wyjątkowo starannie przyglądając się materiałom, wykonaniu i designowi proponowanemu przez producenta.

Jakie meble do łazienki?

aranżacja biało-niebieska
aranżacja biało-niebieska

Oprócz odpowiadającego wyglądu, meble łazienkowe spełniać muszą jeszcze wiele dodatkowych wymagań, jakie stawiają przed nimi ich użytkownicy i trudne środowisko łazienki. Jak powszechnie wiadomo nasze łazienki z reguły nie grzeszą nadmiarem miejsca.

Stąd wykorzystywać musimy każdy skrawek wolnej przestrzeni i stosować rozwiązania, które pomogą tę przestrzeń ująć w karby wygodnego, modnego i funkcjonalnego designu, nie zagracając łazienki. Ponieważ nie możemy zmieścić zbyt wiele mebli w łazience to muszą być one maksymalnie pojemne. Powinny pomieścić to, co chcemy schować i przechowywać w łazience.

Barokowo czy minimalistycznie?

system pojemnych szuflad
system pojemnych szuflad

Jednej odpowiedzi na pytanie postawione powyżej na pewno nie znajdziemy. Ważna jest jednak pewna konsekwencja w urządzaniu wnętrza i wyborze mebli. Oczywiście modne dzisiaj meble o minimalistycznym charakterze łatwiej skomponują się z większością wnętrz od nowoczesnych po klasyczne niż meble o szalonej barokowej linii.

szuflady to idealne rozwiązania do małych łazienek
szuflady to idealne rozwiązania do małych łazienek

Spokojna kompozycja złożona z mebli podwieszanych o nowoczesnym wyglądzie sprawi, że nawet mała łazienka będzie wydawać się przestronniejsza. Takie meble sprawdzą się również w arcytrudnej do zakomponowania przestrzeni dużej łazienki, nadając jej harmonijny wygląd.

Jeśli nie mamy dużego doświadczenia w aranżacji łazienki, to szukając mebli skupmy się na uniwersalnych, pasujących do wnętrza kolorach, jak np.: biel, czerń, grafit czy antracyt. Są to kolory dobrze komponujące się z większością nawet najbardziej szalonych kolorów na ścianach naszych łazienek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.