bateria do umywalki nablatowej

Dobieramy baterię do umywalki nablatowej

Umywalka nablatowa to coraz częściej wybierane rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. Takie umywalki prezentują się bardzo efektownie, a dzięki różnym kolorom i kształtom stanowią oryginalny element dekoracyjny. Aby jednak była ona spójnym elementem wyposażenia łazienki, powinna być dopasowana stylistycznie także do innych urządzeń sanitarnych i armatury. Szczególnie istotny jest dobór baterii do takiej umywalki – odpowiedni model nie tylko będzie się dobrze prezentował, ale będzie też funkcjonalny w codziennym użytkowaniu.

Baterie łazienkowe – co oferuje rynek?

Rodzajów baterii łazienkowych jest naprawdę wiele. Różnią się one od siebie wyglądem, sposobem montażu, funkcjami. Duży wybór sprawia, że jesteśmy w stanie dobrze dopasować baterię do umywalki w łazience. Istnieją baterie do montażu bezpośrednio na umywalce, do montażu w ścianie, a także baterie stojące montowane w blacie.

bateria do umywalki nablatowejJuż na etapie wyboru umywalki nablatowej musimy zadecydować, czy wybierzemy model z gotowym otworem do montażu baterii czy też będzie ona montowana osobno. W przypadku umywalek bez otworu na baterie będziemy musieli wybrać baterię podtynkową lub instalowaną na blacie. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup umywalki i baterii w komplecie – unikniemy wtedy sytuacji, w której bateria będzie niedopasowana do umywalki bądź wysokości rur kanalizacyjnych.

Bateria mocowana na umywalce

To jedno z prostszych rozwiązań, jeśli chodzi o montaż baterii do umywalki nablatowej. Gdy posiada ona odpowiedni otwór, wystarczy właśnie w nim umieścić baterię i przyłączyć ją do rur.

bateria do umywalki nablatowej

Do montażu można użyć plastikowych rur, choć wygodniejszym rozwiązaniem są wężyki. Dzięki nim nie trzeba dokładnie planować rozkładu rur co do milimetra, gdyż są elastyczne i w razie konieczności można je nieco zagiąć w odpowiednim kierunku. Jeżeli zdecydujemy się na wężyki, pamiętajmy, by co jakiś czas skontrolować ich szczelność.

Bateria mocowana na blacie

Baterie przeznaczone do montażu na blacie to nowoczesne i bardzo efektowne rozwiązanie. Taki montaż trzeba jednak szczegółowo zaplanować. Najważniejszym „punktem programu” jest precyzyjne ustalenie, gdzie wykonać otwór w blacie na baterię. Musimy uwzględnić zarówno odległość od umywalki, jak i od przyłącza wodno-kanalizacyjnego.

bateria do umywalki nablatowej

Między wylewką, a krawędzią umywalki powinna znaleźć się około 15 cm wolnej przestrzeni. Nawet kilkumilimetrowa pomyłka może sprawić, że montaż trzeba będzie powtórzyć, a nawet wymienić blat na nowy. Gdyby bateria znajdowała się za daleko, woda nie leciałaby do umywalki, lecz rozpryskiwała się wokół. Z kolei montaż baterii zbyt blisko umywalki utrudniałby swobodne mycie rąk.

Dobierając baterię do umywalki nablatowej, dobrze przemyślmy, jaki rodzaj montażu będzie możliwy w naszym wypadku. Zaplanujmy to jeszcze na etapie zakupu umywalki, a oszczędzi nam to sporo niedogodności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.