Black&white

Przyjęło się myśleć, że ciemne płytki łazienkowe to niezbyt dobre rozwiązanie. Mówi się, że na czarnych lub granatowych kafelkach znać każdy ślad: osad z mydła czy zachlapania z wody rażą bardziej niż te powstałe na kafelkach jasnych. Takie myślenie prowadzi donikąd! Utrzymanie czystości w łazience wymaga tych samych zabiegów, bez względu na kolor glazury. Jeśli utrzymujemy standardy czystości, kolor nie ma więc znaczenia. Z estetycznego punktu widzenia zaś połączenie czerni z bielą to rozwiązanie wyrafinowane i szlachetnie proste.

Nie tylko szachownica

Oczywiście najprostszym zabiegiem aranżacyjnym jest klasyczna szachownica. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby czerń z bielą łączyć mniej schematycznie. Paski zebry, kwiatowe wzory, opartowskie geometryczne złudzenia optyczne – to tylko niektóre możliwości. W zależności od przewagi czerni lub bieli, uzyskamy efekt mrocznej gotyckiej łaźni albo anielsko rozbielonego SPA. Równowaga kolorów będzie natomiast dawała wrażenie harmonijnie wykończonego wnętrza, w którym wszystkie elementy są na swoim miejscu.

Ale przecież czerń i biel to nie tylko kolor płytek ściennych, podłogowych czy ceramiki sanitarnej. Czarno-białe mogą być rolety, akcesoria łazienkowe czy ręczniki.

Rozmiar ma znaczenie

Czerń zdecydowanie nie jest polecana do łazienek małych. Optycznie zmniejsza pomieszczenia i może sprawić, że i tak już nie największa łazienka będzie wyglądała na jeszcze mniejszą i przytłaczającą. Czy zatem posiadacze małych łazienek muszą zrezygnować z marzeń o pokoju kąpielowym w stylu black&white? Niekoniecznie! Wystarczy, że zdecydują się na białe płytki ścienne i podłogowe oraz białą ceramikę sanitarną, a następnie ozdobią wybrane elementy wyposażenia łazienki i fragmenty powierzchni ścian i podłóg naklejkami. Ażurowe czarne wzory na białym tle nie tylko dodadzą łazience lekkości, ale także sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało sterylnie i świeżo. Drobne czarne wzorki na dywanikach, ręcznikach czy zasłonie prysznicowej dopełnią całości. Czarno-biała łazienka sprawia wrażenie eleganckiej i stylowej nawet wtedy, gdy panuje w niej lekki nieład.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.