7 rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie mebli łazienkowych

W nowoczesnych łazienkach meble i wyposażenie są dostosowane do nowoczesnego użytkownika. Dodatkowe rozwiązania, jakie w nich zastosowano czynią nie tylko łazienkę bardziej funkcjonalną, ale przede wszystkim komfortową. Teraz mimo, że wygląd ma znaczenie możemy stworzyć łazienkę, w której każdy szczegół będzie maksymalnie dopracowany, a to, co dotychczas wydawało się zwykłym przedmiotem zyska nowy wymiar. W nowoczesnym wnętrzu nic nie jest już takie samo. Zamykanie szafki, wsuwanie szuflady, spuszczanie wody czy usytuowanie wyposażenia. Wszystko ma inne oblicze.

Szafka wisząca podumywalkowa z szufladą EGO by Antonio Citterio
Szafka wisząca podumywalkowa z szufladą EGO by Antonio Citterio

Mały szczegół, a cieszy

Jedno z najważniejszych zadań, jakie mogą stworzyć odpowiednie rozwiązania w łazienkach, to komfort użytkowania. Z pewnością komfortowym można nazwać system cichego domykania drzwiczek szafek, w jaki wyposaża swoje meble wielu producentów. Mechanizmy cichego domykania spowalniają ruch drzwiczek, przez co zapewniają bezpieczne używanie szafek i szuflad. Jest to również miłe dla ucha. Kolejnym elementem niezbędnym dla dłuższej żywotności mebli łazienkowych jest ich materiał oraz konstrukcja. W szafkach łazienkowych marki KOŁO tylna ścianka została cofnięta w głąb mebla, co pozwala uniknąć dotykania przez nią ścianę, a co za tym idzie, chłonięcia wilgoci na niej osadzonej. Jeśli chodzi o wilgoć, meble łazienkowe stojące na podłodze powinny być wyposażone w wysokie, najlepiej metalowe nóżki. To rozwiązanie również zapobiega stykaniu się mebla z wilgocią, zwłaszcza że na podłodze łazienkowej praktycznie codziennie możemy mieć całkiem sporą kałużę. Nie przeszkadza to dobrym producentom tworzyć mebli z wysokiej jakości materiału wilgocioodpornego. Ważne są także wysokiej jakości okucia, które mają możliwość regulacji i nie powodują nieestetycznego opuszczania się szafek.

Schować to, co niezbędne 

uchylna szafka
uchylna szafka

Kiedyś szafki podumywalkowe służyły wyłącznie do maskowania umywalek, jednak dziś mamy umywalki o bardzo ergonomicznych kształtach, które dodatkowo nie zajmują wiele miejsca. Dzięki temu dobry projektant dopasuje szafkę podumywalkową, która maksymalnie będzie mogła wykorzystać swoją przestrzeń. Bardzo funkcjonalne są szafki, które mieszczą w sobie dużą część, na przykład na ręczniki oraz szufladę z przegródkami na podręczne kosmetyki, biżuterię i inne drobiazgi. Dzięki temu, że możemy schować niektóre niezbędne przedmioty, łazienka wygląda bardziej schludnie i estetycznie. Każde rozwiązanie zastosowane w łazience powinno być dobrze przemyślane. Ułatwia to korzystanie z niej i czyni łazienkę miejscem, w którym można się zrelaksować. I właśnie o tym wiedzą producenci mebli łazienkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.