płytki do małej łazienki

Wybieramy płytki do małej łazienki

Wyposażenie małej łazienki bywa kłopotliwe, gdyż nie każda faktura, kolor czy rozmiar poszczególnych elementów będzie do niej pasował. A nieodpowiednie dobranie wyposażenia sprawi, że łazienka będzie sprawiała wrażenie zagraconej, a co za tym idzie, niefunkcjonalnej. Jedną z kwestii, którą trzeba przemyśleć już na początku aranżacji małej łazienki jest dobór płytek. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak wykorzystać płytki w małej łazience?

Odpowiedni dobór płytek do małej łazienki może nam pomóc optycznie ją powiększyć i rozjaśnić. Aby tak było, warto zastosować kilka sprawdzonych trików. Po pierwsze, wybierzmy płytki, które odbijają światło i powodują jego rozproszenie. Płytki z połyskiem w połączeniu z dobrym oświetleniem dadzą efekt większego, a jednocześnie przytulnego wnętrza.

płytki do małej łazienki
Błyszczące, odbijające światło płytki to świetne rozwiązanie do małej łazienki.

Po drugie, zdecydujmy się na płytki w jasnych i chłodnych barwach. Chyba nikogo z nas nie trzeba przekonywać, że ciemne płytki jeszcze pomniejszą wnętrze i sprawią, że będzie ono ponure. Tymczasem jasne, chłodne barwy tworzą wrażenie przestrzeni, którą łatwo nieco ocieplić przez dobór odpowiednich dodatków łazienkowych. Warto też unikać grubych, odznaczających się fug, gdyż to również mogłoby jeszcze zmniejszyć wizualnie łazienkę.

Podłoga w małej łazience

Jak wiadomo, im więcej rzeczy jest poustawianych na podłodze w małym pomieszczeniu, tym większe wrażenie, że jest ono przepełnione. W łazience jest to szczególnie ważne, również ze względów bezpieczeństwa, by podłoga była wolna od zbędnych przedmiotów. Dzięki temu łatwiej się w niej poruszać. Dobór płytek podłogowych również nie jest bez znaczenia.

płytki do małej łazienki
Duże płytki podłogowe i podwieszana ceramika optycznie powiększy wnętrze małej łazienki.

Ostatnio hitem w tej materii są duże płytki podłogowe w połączeniu z podwieszaną ceramiką łazienkową. Takie rozwiązanie jest bardzo nowoczesne i estetyczne, a przy tym sprzyja wizualnemu powiększeniu małej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.