ściana nad wanną

Ściana nad wanną – jak ją zaaranżować?

Aranżacja mieszkania zwykle ma na celu wyrażenie naszego temperamentu i upodobań. Jeśli chcemy, by nasza łazienka była jedyna w swoim rodzaju, warto wprowadzić do niej akcent, który nada jej wyjątkowego wyrazu. Duży potencjał aranżacyjny ma chociażby ściana znajdująca się za wanną. W jaki sposób ją ozdobić, by przyciągała wzrok i stanowiła główną atrakcję w łazience?

Ozdabiamy ścianę nad wanną – fototapeta

Jednym z najprostszych i najbardziej efektownym sposobów na ozdobienie ściany nad wanną jest użycie specjalnej fototapety. Fototapety do łazienek są trwałe i odporne na wpływ wilgoci. Jednocześnie mogą być wykonane na wymiar, co sprawia, że można ją dobrać dokładnie pod swoje potrzeby. Fototapeta może też przedstawiać dowolny obraz – może to być piękny widok, martwa natura czy abstrakcyjny wzór.

ściana nad wanną

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od tej formy zdobienia. W małej łazience dobrą robotę zrobi fototapeta przedstawiająca widok z głębią – wtedy patrząc na nią, będziemy mieli wrażenie, jak gdyby do obrazu dało się „wejść”, a to optycznie powiększy całe wnętrze.

ściana nad wanną

Możemy zdecydować się także na spersonalizowaną fototapetę, wykonaną na przykład ze zdjęcia z wakacji itp. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasza łazienka będzie jedyna w swoim rodzaju.

Wykorzystaj płytki ceramiczne lub szkło

Jeżeli nie interesuje nad fototapeta do łazienki, ścianę nad wanną można wyróżnić w inny sposób. Możemy wykończyć ją płytkami ceramicznymi o innym kolorze niż reszta, albo dużą, szklaną taflę ze szkła hartowanego z LED-owym podświetleniem.

ściana nad wanną

Takie rozwiązanie nie tylko doskonale wyróżni ścianę nad wanną, ale da też dodatkowe źródło światła, które stworzy romantyczny klimat podczas każdej kąpieli w wannie. Warto poszukać w sieci pomysły i inspiracje na ciekawe rozwiązania aranżacyjne łazienki i wykorzystać któryś w swojej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.