łazienka

Pomysły na ściany i podłogi w łazience

Dla wielu z nas oczywiste jest, że w łazience na ścianach i podłodze mają znaleźć się płytki. Wynika to głównie z warunków panujących w tym pomieszczeniu – duża wilgoć i wpływ wody sprawia, że nie każdy materiał nadaje się na wykończenie ścian. Ale czy istnieje coś, co mogłoby zastąpić płytki w łazience? Co zrobić, by nasza łazienka była oryginalna? Sprawdźmy!

Co na ściany w łazience zamiast płytek?

Musimy wiedzieć, że wybór alternatywnych materiałów dla płytek ceramicznych jest naprawdę duży! Nie są one jedynym rozwiązaniem – wszystko zależy od naszej wizji oraz zasobności portfela. A ponieważ to wygląd ścian i podłóg nadaje łazience ostateczny wygląd, ich wybór nie może być kwestią przypadku. W łazience mamy się czuć zrelaksowani i chętnie w niej przebywać. Do najpopularniejszych materiałów zastępujących płytki w łazience zaliczamy: drewno i kamień. Zobaczmy, jak można je wykorzystać.

Łazienka w drewnie – swojska i przytulna

Drewno w aranżacji pomieszczeń jest ponadczasowe – prezentuje się świetnie zarówno na ścianach, jak i podłogach, a drewniane meble pasują zarówno do minimalistycznych, jak i stylizowanych aranżacjach. Dobrze utrzymane drewno może wyglądać jak nowe przez szereg lat.

łazienka
Łazienka w drewnie

Jeśli chodzi o łazienkę, najlepsze będą egzotyczne odmiany drewna, takie jak kempas, guatambu czy orzech afrykański. Spośród naszych rodzimych odmian sprawdzi się dąb, jesion, buk czy modrzew. Są to najtrwalsze odmiany drewna, a dzięki obecności dużej ilości olejków eterycznych, są one same z siebie dość odporne na wilgoć. Mimo to i tak potrzebują odpowiedniej impregnacji, gdyż w łazience będą miały styczność z wodą i wilgocią niemalże bezustannie. Drewno w łazience można zabezpieczyć poprzez lakierowanie, olejowanie, malowanie, woskowanie lub bejcowanie.

Łazienka w kamieniu, czyli powrót do natury

To rozwiązanie spodoba się zwłaszcza miłośnikom natury i naturalnych surowców. Kamień to materiał niezwykle trwały i sam w sobie odporny na wilgoć, zatem sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i podłogach łazienkowych.

łazienka
Łazienka w kamieniu

Można go z powodzeniem wykorzystać w łazience dużej i małej – każdemu wnętrzu nada elegancji i klasy. Dostępne rodzaje kamienia do wykończenia wnętrz to:

• granit
• marmur
• onyks
• trawertyn

Kamień odpowiednio wypolerowany i zaimpregnowany posłuży przez wiele lat i w stu procentach spełni swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.