Pomysły na łazienkowe ściany: kamień

Wielu z nas coraz chętniej sięga po niestandardowe rozwiązania w aranżacji wnętrz swojego mieszkania. Odważnie odchodzimy od wieloletnich, utartych schematów, próbując czegoś nowego, innego, a dzięki temu atrakcyjniejszego. Jedną z takich zmian jest zamiana płytek łazienkowych na inny materiał: tapety, drewno, kamień, farba, a może jeszcze coś innego? Sprawdź, czym pokryć ściany łazienki zamiast płytek ceramicznych.

Alternatywa dla płytek w łazience

Zdecydowana większość społeczeństwa decyduje się na kafelki do łazienki zarówno na podłogę, jak i na ściany. Dotychczas były one dostępne w dość monotonnych kolorach, bez wzorów, które by nadały łazience stylu. Dziś jest znacznie lepiej, gdyż płytki łazienkowe można kupić w najrozmaitszych kolorach i wzorach. Dlaczego są one tak popularne? Głównie z powodu odporności na wodę, wilgoć oraz parę wodną. Płytki ceramiczne są też łatwe do utrzymania w czystości, odporne na uszkodzenia i stosunkowo tanie w montażu. Są to bez wątpienia ogromne zalety. Ale czy oznacza to, że każda łazienka musi być w ten sposób zaprojektowana? Nie. Dziś projekty łazienek są bardzo różnorodne, a płytki ceramiczne bezpowrotnie straciły monopol na ich wystrój. Dziś zastąpić możemy je okładziną kamienną, tapetą, tynkiem strukturalnym, drewnem, a nawet szkłem. Najistotniejsze, by wybrany przez nas materiał dostosować do specyficznych warunków panujących w łazience. Musi on być odporny na wilgoć oraz trwały.

Łazienka w kamieniu

Sporo kontrowersji może budzić użycie kamienia w łazience. To taki zimny surowy materiał, którzy kojarzy nam się bardziej z wykończeniami poza domem niż aranżacją w mieszkaniu. Ale odpowiednio wykorzystany kamień jest naprawdę świetnym pomysłem w aranżacji łazienki, głównie dlatego, że jest bardzo odporny na wodę. Nawet jeśli powstaną na nim jakieś uszkodzenia mechaniczne, są mało widoczne i w łatwy sposób można je zatuszować. Wbrew pozorom, nadaje on klasy i elegancji małym łazienkom. Oto kilka pomysłów:

kamienie w łazience
Kamienie jako element ozdobny w łazience.
kamienna mozaika
Kamienna mozaika w łazience.
łazienka w kamieniu
Łazienka w kamieniu z dodatkiem drewna.
onyks
Ściana onyksowa w łazience.

Najpopularniejszymi rodzajami kamienia wykorzystywanymi w domu są:

– granit – to najmocniejsza odmiana kamienia, właściwie nie wymaga impregnacji;
– marmur – pasuje do każdego wnętrza ze względu na bogaty wybór kolorów i faktur. Szczególnie sprawdzi się w dużej łazience, wygląda wtedy bardzo efektownie, w małej łazience jego atrakcyjność bardzo spada;
– onyks – to jeden z bardziej niecodziennych kamieni, który występuje w nieregularnej kolorystyce i idealnie pasuje na mozaikę w małych łazienkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.