Płytki z reliefem

Nie słabnie popularność płytek ceramicznych jako okładziny ścian łazienkowych. Trudno się temu dziwić: łatwo się je układa, ilość wzorów i kolorów jest naprawdę ogromna, a utrzymanie czystości w tak wykończonej łazience jest proste. Są oczywiście koneserzy, którzy mówią, że łazienka w kafelkach przypomina rzeźnię, ale to pogląd skrajny. Dobrze dobrane i skomponowane płytki ceramiczne są piękne, widowiskowe i eleganckie. Obok monochromatycznych kafelków, znajdziemy także wzorzyste. Obok płaskich – z efektem 3D lub z reliefem. Te ostatnie, przypominające płaskorzeźbę, zwykle nie są używane do pokrywania całych powierzchni ścian, ale jako elementy dekoracyjne towarzyszące płytkom gładkim i jednokolorowym. Rozrzucone tu i ówdzie pojedyncze dekory, obwódki przy wannie albo pasek oplatający całą łazienkę dookoła, to tylko trzy możliwości wykorzystania płytek z reliefem.

Gra w kolory

płytki z reliefem
Intensywne kolory

Można żonglować samymi kolorami. Różnobarwne kompozycje płytek płaskich i tłoczonych dają wrażenie pulsowania barw. Światło załamuje się w nich bardzo specyficznie i łazienka zaczyna przypominać dyskotekę pode egidą stroboskopowej kuli. Wystarczy skojarzyć ze sobą kolory intensywne i soczyste, żeby efekt był podwójnie ciekawy. Intensywne kolory dobrze współgrają z wystrojem marynistycznym czy opartowskim. Sprawdzają się w łazienkach dla dzieci i tych balansujących na granicy kiczu.

Gra fakturą

płytki z reliefem
Łagodna kolorystyka, czysta forma

W łazienkach eleganckich dobrze postawić na kolory stonowane: biel, beż, szarość. Doskonałe efekty przynosi żonglowanie samymi fakturami płytek: ten sam kolor z reliefem i bez i już mamy wrażenie, że znajdujemy się w pomieszczeniu wysmakowanym i wysublimowanym.  Żadnego chaosu, nadmiaru, krzyczących barw. Łagodna kolorystyka, czysta forma, aranżacyjny ład. Dobrym rozwiązaniem jest także kupno płytek z nadrukowanymi reprodukcjami słynnych dzieł malarskich, które sprawią, że nasza łazienka przypominać będzie galerię. Płytki z ukochanymi reprodukcjami robione są na specjalne zamówienie. Może warto wyrazić siebie także i w ten sposób?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.