Płytki i panele z efektem 3D

Przyzwyczajenie to druga natura. Naturalnym więc wydaje się wszystkim urządzającym łazienkę, że płytki ścienne są gładkie, ewentualnie z drobnymi wypukłymi wzorami. Tymczasem istnieją także płytki z efektem 3D: trójwymiarowe kompozycje o sporej grubości (nawet około 30 centymetrów!). Ściana udekorowana takimi płytkami robi naprawdę niezwykłe wrażenie. To już nie porowata struktura, ale najprawdziwsze trzy wymiary: ściana przypomina relief, nowoczesną rzeźbę. Płytki lub panele (elementy o większej powierzchni) 3D są źródłem niezwykłych doznań optycznych. W zależności od materiału lub materiałów, z których są wykonane, dają złudzenia wężowej skóry, powierzchni odległej planety czy falującego morza. Kąt padania światła wydobywa ich ukryty rysunek albo podkreśla niezwykłą fakturę. Niektóre wzory są naprawdę deliryczne i mogą przyprawić o zawrót głowy.

Płytki czy panele?

ściana 3D
ściana z efektem 3D

Firma Dunes ma w swojej ofercie panele ze specjalnego gipsu wzmocnionego włóknem szklanym, całkowicie niepalne i przeznaczone do zdobienia ścian we wnętrzach budynków w rozmiarze 100x80cm. Z kolei na www.abcbath.com znajdziecie płytki ścienne o wymiarze 20x20cm lub 30x30cm. Zarówno płytki jak panele doskonale prezentują się nie tylko jako pokrycia całych ścian (w przypadku paneli producent zaleca, aby powierzchnia ściany nie była większa niż 35 metrów kwadratowych), ale jako elementy dekoracyjne wkomponowane w innego rodzaju okładziny. Na stronie www.dunes.pl znajdziemy film instruktażowy podpowiadający jak montować panele 3D.

Szaleństwo plus asceza

Opart?
Opart?

Teraz należy użyć wyobraźni: efektowne ściany z reliefami i żłobieniami są wystarczająco spektakularne. Elementy ceramiki łazienkowej powinny więc być proste, by nie rzec ascetyczne, bez zdobień – czysty strukturalizm. Przy czarnych bądź srebrnych ścianach, biała wanna, brodzik, umywalka. Przy ścianach białych, ceramika sanitarna w dowolnym kolorze. Wszystko utrzymane w stylu minimalistycznym i nieodciągające uwagi od głównych bohaterek spektaklu: od ścian. Do tego niebanalne dywaniki łazienkowe oraz drobne elementy wyposażenia typu mydelniczka, kubek na szczotkę do zębów czy wieszak na ręczniki wskazujące na znajomość nowoczesnych trendów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.