Pięknie ukryte, czyli nowoczesne stelaże podtynkowe

Pojawiły się kilkanaście lat temu i obecnie są wybierane do prawie każdej nowej łazienki, jak również do tych remontowanych. Teraz, kiedy estetyka jest jedną z najważniejszych kategorii wyboru wyposażenia wnętrz, stelaże podtynkowe robią prawdziwą furorę. Chociaż schowane, zdają się pełnić jedną z głównych ról w łazienkach. Te nowoczesne stelaże podtynkowe różnią się bardzo od pierwszych dostępnych na rynku. Mają długoletnią gwarancję bezawaryjności, a także zupełnie nowe rozwiązania i dodatkowe funkcje. Przede wszystkim są łatwiejsze w montażu. Elementy stelaża podtynkowego do WC produkowane są w taki sposób by móc z łatwością dopasować do nich inne elementy. Niektóre firmy oferują stelaże posiadające elementy, które ułatwiają podłączenie wody do zbiornika bez żadnych narzędzi.

stelaż podtynkowy do WC i bidetu
stelaż podtynkowy do WC i bidetu

Ciche spłukiwanie
Oprócz braku widoku spłuczki na zewnątrz i łatwego montażu stelaża możemy już domagać się technologii, które w jeszcze większym stopniu uczynią korzystanie z WC komfortowym. Możemy mianowicie dzięki specjalnym wzmocnieniom rur zapobiegać rozchodzeniu się dźwięku przepływającej do muszli klozetowej wody. Nowoczesne stelaże podtynkowe do WC potrafią również napełniać zbiorniki wodą bardzo cicho. Dodatkowo mamy również wpływ na ilość wody w spłuczce. Możemy zwiększyć standardową pojemność, a nawet ją zmniejszyć. To prowadzi nas do kolejnego udogodnienia, jakim jest zbiornik z podwójną spłuczką. Poprzez zamontowanie zbiorników o małej i dużej pojemności, na przykład 3 oraz 6 litrów, mamy wpływ na ilość wody zużywanej do spłukiwania muszli.

Czystość przede wszystkim 

łatwiejsze sprzątanie
łatwiejsze sprzątanie

Niewątpliwie dużą zaletą zamontowania w łazience podtynkowych stelaży do WC jest łatwiejsze utrzymanie czystości. Każdy, kto choć raz sprzątał łazienkę, w której stoi tradycyjna muszla klozetowa ze zwykłą lub kompaktową spłuczką wie, że doprowadzenie do czystości większości zakamarków jest bardzo trudne, a często również niemożliwe. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest ukrycie spłuczki oraz podniesienie muszli. Wtedy zakamarki pojawiają się jedynie przy styku muszli klozetowej ze ścianą, a nie podłogą i ciasną przestrzenią za muszlą. Wśród najbardziej polecanych stelaży podtynkowych możemy znaleźć produkt marki Koło, gdzie stelaż Technic wyposażony został w spłuczkę z systemem Smart Fresh, który dba o czystość każdego wewnętrznego i trudno dostępnego fragmentu muszli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.