marmur w łazience

Marmur w łazience – jak go wykorzystać?

Marmur jest materiałem niezwykle szlachetnym i eleganckim, dotychczas kojarzonym głównie z królewskimi, bardzo luksusowymi wnętrzami. Jednak dzisiaj ma on o wiele szersze zastosowanie w aranżacji wnętrz. Świetnie sprawdzi się na ścianach i podłogach w łazience, ze względu na jego piękny wygląd oraz cenne właściwości. Czym odznacza się marmur? Jak wykorzystać ten materiał podczas aranżowania łazienki?

Marmur i jego właściwości

Marmur to skała naturalna, dlatego też nazywa się go kamieniem. Posiada bardzo unikatowy wygląd, z tego względu nie spotkamy dwóch takich samych płyt marmurowych. To powoduje, że wnętrza, w których do wykończenia wykorzystuje się marmur, wyglądają bardzo oryginalnie i pięknie. Wymaga on jednak odpowiedniego traktowania. Marmur jest kamieniem niezwykle twardym i odpornym na uszkodzenia. Dlatego wykorzystanie go w takim pomieszczeniu, jak łazienka ma swoje uzasadnienie. Marmurowe ściany, podłogi czy blaty będą całkowicie odporne na wpływ wody, wilgoci i pary wodnej, wysokich temperatur czy na uszkodzenia mechaniczne. Mimo upływu lat będą prezentować się bardzo korzystnie. Aby jednak tak było, musimy w odpowiedni sposób pielęgnować marmurowe wykończenie.

marmur w łazience

Marmuru nie powinno się poddawać pod wpływ kwasów. Dlatego też do jego mycia musimy używać środków delikatnych, bez właściwości żrących. Najlepiej po prostu wybierać preparaty dedykowane powierzchniom marmurowym. Jak już wspomnieliśmy, marmurowe wykończenie to coraz popularniejszy trend, nie każdego jednak stać na prawdziwy marmur. Aby więc wykorzystać jego walory estetyczne, możemy wybrać płytki imitujące marmur lub marmurową mozaikę.

Jak wykorzystać marmur w łazience?

Jak już wspomnieliśmy, marmur może pojawić się w łazience na ścianach, podłodze oraz w formie blatu. Bardzo popularne są też dodatki łazienkowe z marmurowej strukturze. Świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, podkreślając ich elegancję. Chętnie sięgamy po płytki imitujące marmur. Są to najczęściej zwykłe, ceramiczne płytki ze zdobieniami w postaci smug i żyłek – struktury typowej dla marmuru. Takie płytki są eleganckie, pasują zarówno na ściany, jak i podłogi.

marmur w łazience

Blat warto w miarę możliwości wykonać z prawdziwego marmuru. Jest to co prawda spory koszt, ale taki blat bez wątpienia posłuży nam dziesiątki lat. A jeżeli chcemy wprowadzić jedynie marmurkowe akcenty, możemy zdecydować się na łazienkowe dodatki, czyli kubek, dozownik na mydło, stojak na szczotkę WC czy inne praktyczne akcesoria. Bez wątpienia marmurowe akcenty w łazience to tegoroczny trend w aranżacji łazienek i warto go wykorzystać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.