płytki łazienkowe

Jak zamontować płytki na nierównym podłożu?

Jednym z częstych problemów, jakie pojawiają się podczas remontu łazienki, jest nierówne podłoże, na które trzeba położyć płytki łazienkowe. Nie można tego zignorować, gdyż płytki położone na takim podłożu szybko popękają i odpadną. Jak więc poradzić sobie z tym? Jak szybko i solidnie położyć płytki, mimo nierównej powierzchni?

Szybkie wyrównanie niewielkich nierówności

Jeżeli po wstępnych oględzinach powierzchni stwierdzimy, że występują na niej jakieś nierówności, nawet drobne, nie możemy ich ignorować. Równe podłoże to najważniejsza sprawa, jeżeli chcemy, by płytki utrzymały się długo. Jeżeli zależy nam na czasie, możemy skorzystać ze specjalnej wylewki do wyrównywania powierzchni. Te błyskawicznie schnące pozwalają nam już po dwóch godzinach od ich wylania przystąpić do dalszych prac. płytki łazienkoweTaka wylewka szybkoschnąca wysokiej jakości produkowana jest na bazie cementu, posiada także włókna zbrojące zwiększające jej wytrzymałość. Zatem po wykonaniu warstwy wyrównującej już na następny dzień możemy swobodnie przystąpić do układania płytek. Taki podkład sprawdzi się zarówno pod płytki ceramiczne, jak i panele czy klejone parkiety.

Sposób na większe nierówności podłogi

Jeżeli podłoże jest bardzo nierówne, zwykła wylewka okaże się niewystarczająca. By szybko sobie z tym poradzić, wykorzystajmy tak zwany szybki beton. To produkt, który wypełnia znaczne nierówności na podłodze i ścianie i całkowicie wysycha również w ciągu dwóch godzin.płytki łazienkowe Taki szybki beton sprawdzi się w miejscach, w których bardzo ważna jest szybkość wiązania, na przykład na korytarzach czy przejściach, sprawdzi się też na balkonach i tarasach. W przypadku szybkiego remontu łazienki z pewnością przyspieszy proces wyrównywania podłoża i klejenia płytek. Warto więc skorzystać z tego typu środków, jeśli zależy nam, by prace posuwały się naprzód, a jednocześnie były wykonane solidnie. Takie materiały sprawdzą się także, gdy remont wykonujemy samodzielnie, bez większego doświadczenia. Są proste w użytku i nie wymagają jakichś specjalnych umiejętności czy sprzętu, by z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.