tania łazienka

Jak tanio wyposażyć łazienkę?

Łazienka to miejsce, którego wyposażenie kosztuje nas chyba najwięcej spośród wszystkich pomieszczeń w domu. Zarówno sprzęty sanitarne, meble łazienkowe czy wykończenia sporo kosztują, ale bez nich łazienka po prostu nie istnieje. Jak wyposażyć swoją łazienkę za niewielkie pieniądze, ale w sposób nowoczesny i funkcjonalny?

Szukaj zamienników

W każdym sklepie budowlanym i meblowym znajdziemy zestawy łazienkowe za większe i mniejsze pieniądze. Zawsze też do dyspozycji są produkty przecenione czy powystawowe. Warto więc poświęcić trochę czasu na to, by przeprowadzić swego rodzaju śledztwo w najbliższych nam sklepach remontowo-budowlanych, ale też sklepach internetowych i sprawdzić, gdzie co najbardziej opłaca się kupić. Może się wtedy okazać, że uda nam się skompletować modne i eleganckie meble łazienkowe za połowę ceny lub znaleźć ładne płytki z drugiego gatunku po niższej cenie.

tania łazienka
By obniżyć koszty, w łazience można położyć tapetę z ciekawym motywem zamiast płytek łazienkowych.

Oczywiście wymaga to dobrego planowania i swego rodzaju żyłki do zakupów, jednak warto w to włożyć wysiłki – efekty mogą być naprawdę zadowalające. Moda na minimalizm sprawia, że można zastąpić drogie płytki farbą tynkiem dekoracyjnym czy betonem, które są znacznie tańsze, ale wyglądają bardzo efektownie w nowoczesnej łazience. Jeżeli już posiadamy na ścianach płytki, które chcielibyśmy wymienić na inny kolor, warto wykorzystać o wiele tańsze farby do płytek i po prostu je pomalować. Ominie nas wtedy ciężka praca związana z usuwaniem starych płytek i kładzeniem nowych. Tańszym zamiennikiem na ściany w łazience są również tapety. Są wykonane ze specjalnego, wodoodpornego materiału i mają wiele ciekawych wzorów i kolorów.

Tanie meble łazienkowe

Znalezienie tanich mebli łazienkowych nie jest niemożliwe. W sprzedaży są końcówki kolekcji, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, tańsze zestawy łazienkowe można też znaleźć w sklepach internetowych. Jeżeli mamy małą łazienkę i potrzebujemy kilka szafek łazienkowych, można je zrobić nawet samodzielnie. Dzięki temu sami zadecydujemy, jaki będzie ich wygląd oraz wymiar.

tania łazienka
W sklepach internetowych można znaleźć tańsze zestawy mebli łazienkowych, które są proste, ale eleganckie i nowoczesne.

Stojąc przed remontem łazienki, wcale nie musimy być przerażeni – możemy wykonać go za niewielkie pieniądze, wymaga to jednak dobrego przygotowania i trochę pomysłowości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.