łazienka bez płytek

Alternatywa dla płytek ceramicznych

Remontując łazienkę, musimy podjąć wiele ważnych decyzji: gdzie zamontować kabinę prysznicową lub wannę, jaki rodzaj ogrzewania wybrać, na jakie płytki się zdecydować… No właśnie, już od dawna przyjęło się, że na ścianę w łazience można położyć wyłącznie płytki ceramiczne. Są wodoodporne, łatwo się je myje, pasują do wnętrza. Ale czy to jedyne rozwiązanie? Co można zastosować zamiast płytek ceramicznych?

Poszukaj pomysłów

Faktem jest, że nie każdy materiał nadaje się do wykorzystania w łazience. Panują tam specyficzne warunki, na porządku dziennym jest wilgoć, wysoka temperatura, para wodna. Nie chcielibyśmy więc po paru tygodniach męczyć się z odpadającą farba czy tapetą w łazience. Ale nie oznacza to też, że jedyną alternatywą są płytki. Do akcji wkroczyły inne, równie trwałe i praktyczne, a przy tym eleganckie materiały, takie jak drewno, szkło, tynk strukturalny czy też okładzina kamienna. Dla mniej odważnych ciekawą opcją mogą być płytki ceramiczne imitujące inne materiały, na przykład boazerię czy kamień. Mają ciekawe wzory i kształty, przez co mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądać nowocześnie i ładnie.

A może drewno?

Drewno nigdy nie wyjdzie z mody. Jest uosobieniem trwałości, elegancji, klasy i domowego ciepła. Choć zwykle drewno spotyka się w salonie, sypialni lub kuchni, nie jest powiedziane, że nie sprawdzi się także w łazience. Trzeba tylko wybrać odpowiedni gatunek i właściwie o nie dbać. Do łazienki wybiera się głównie drewno z drzew egzotycznych, gdyż jest o wiele trwalsze i odporniejsze na wilgoć niż inny rodzaj drewna.drewno w łazience Poza tym mają niecodzienną strukturę i kolory, co jest też dodatkowym walorem wizualnym. Jeżeli chcemy wybrać drewno o mniejszej odporności na wilgoć, na przykład z sosny, świerku czy czereśni, koniecznie musimy je zaimpregnować. Można to zrobić poprzez lakierowanie, olejowanie, woskowanie, bejcowanie czy malowanie.

Tapeta na ścianie

Zamiast płytek ceramicznych, możemy wykorzystać również tapetę do łazienki. Ma ona sporo zalet, na przykład skutecznie zakrywa nierówności ścian, łatwo ją zamontować no i ma przystępną cenę. Do łazienek stosuje się tapety winylowe lub z włókien szklanych pokrytych farbą akrylową, epoksydową lub lakierem akrylowym, a zamiast zwykłego kleju do tapet – wodoodporny. tapetaJeśli mamy życzenie, możemy połączyć płytki ceramiczne z taką tapetą, będą się one świetnie komponować. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli nam taniej wyposażyć łazienkę i nadać jej piękny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.