kabina prysznicowa

Rodzaje kabin prysznicowych

Kabina prysznicowa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Ale mimo iż jest to stosunkowo proste urządzenie sanitarne, to jednak poszczególne modele różnią się od siebie pod pewnymi względami, chociażby pod kątem ich montowania. Jakie więc istnieją rodzaje kabin prysznicowych? I na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Podział kabin prysznicowych

kabina narożna
Kabina narożna

Zasadniczo kabiny prysznicowe dzielimy na kilka rodzajów, a mianowicie:

– przyścienne;
– wolnostojące;
– wnękowe;
– narożne oraz
– montowane na wannach, czyli tak zwane parawany nawannowe.

W zależności od tego, jak chcemy zamontować prysznic w swojej łazience, musimy wybrać taki rodzaj kabiny. Omówmy zatem każdy z nich.

1. Przyścienne:

Są to kabiny montowane przy jednej ścianie łazienki, na której zamontowana jest również bateria prysznicowa. Świetnie sprawdzą się w łazienkach nietypowych, np. na planie półkola czy wielokąta.

2. Wolnostojące:

To świetna opcja w dużych, przestronnych łazienkach. Trzeba przyznać, że takie kabiny wolnostojące są ulubionym wyborem osób nowoczesnych, przepadających za eleganckimi i oryginalnymi wnętrzami. Oczywiście oprócz dużej przestrzeni, trzeba też posiadać spory budżet, gdyż kabiny wolnostojące powstają z najlepszych materiałów i wychodzą spod ręki najlepszych projektantów. Jest to więc opcja dla bogatszych.

3. Wnękowe:

Chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie, gdyż kabinę tworzą dwie ściany wnęki oraz dobudowane do nich drzwi kabiny. Taka kabina nie zajmuje wiele miejsca, jest funkcjonalna i bezpieczna.

parawan nawannowy
Kabina nawannowa

4. Narożne:

Kabiny narożne są najczęściej wybierane wśród Klientów. Taka kabina styka się z dwoma ścianami narożnymi, dzięki czemu pozwala dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń, nawet w niewielkiej łazience. Jej zaletą jest również łatwość montażu oraz zachowania w czystości, a także duże bogactwo wzorów i kształtów.

5. Parawany nawannowe:

Ostatni rodzaj kabiny to parawan nawannowy umożliwiający wykorzystanie zalet wanny i prysznica w jednym. Świetna opcja dla osób, które pomimo małej powierzchni łazienki nie chcą rezygnować z kąpieli w wannie, ale cenią sobie również cechy kabiny prysznicowej. Parawany nawannowe nie są drogie, można je łatwo zamontować bez niczyjej pomocy, łatwo je też utrzymać w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.