prysznic bez brodzika

Prysznic bez brodzika z odpływem liniowym

Każdy z nas, wyposażając swoją łazienkę, chce by była ona nie tylko funkcjonalna, ale również atrakcyjna wizualnie. Nowoczesne rozwiązania sanitarne sprawiają, że nawet podstawowe urządzenia łazienkowe mogą wyglądać ciekawie i oryginalnie. Świetnym tego przykładem jest prysznic bez brodzika, idealnie pasujący do wnętrz nowoczesnych.

Prysznic bez brodzika – nie tylko atrakcyjny wizualnie

Oczywiście patrząc na prysznic bez brodzika, na pierwszy rzut oka widzimy niecodzienne rozwiązanie, które idealnie pasuje do stylu minimalistycznego i nowoczesnego. Ale to nie jedyna zaleta. Prysznic bez brodzika znacznie poprawia komfort korzystania z prysznica. Podstawową zaletą jest to, iż brak brodzika eliminuje problem z wchodzeniem i wychodzeniem spod prysznica, zwłaszcza dla osób starszych oraz dzieci. Nie ma obawy, że potkniemy się o próg i zrobimy sobie krzywdę. Poza tym prysznic bez brodzika można zaprojektować według własnych potrzeb, konkretnie chodzi o wielkość prysznica.

Prysznic bez brodzika
Prysznic bez brodzika jest łatwiejszy do utrzymania w czystości.

Kupując brodzik, musimy wybrać model o wymiarach narzuconych przez producenta. Poza tym prysznic ustawiony na płytkach jest o wiele łatwiejszy do utrzymania w czystości niż brodzik.

Odpływ liniowy w prysznicu bez brodzika

Decydując się na montaż prysznica bez brodzika, musimy wybrać odpowiedni rodzaj odpływu. Najlepiej sprawdzą się tu: odpływ liniowy i punktowy. W tym wpisie omówimy ten pierwszy. Odpływy liniowe są dłuższe niż punktowe, a co za tym idzie, płaszczyzna odbioru wody jest większa. Najlepiej umieścić je przy ścianie albo na granicy suchej i mokrej strefy łazienki, chociaż możliwość miejsca montażu jest właściwie dowolna. Wybierając odpływ liniowy, spadek powinien być w jego kierunku uformowany z jednej albo z dwóch stron.

prysznic bez brodzika
Odpływ liniowy.

Dzięki nóżkom montażowych dołączonym do odpływu można wyregulować zarówno wysokość zabudowy, jak i wypoziomować odpływ. Wybierając konkretny rodzaj odpływu podłogowego, warto wybrać wersję samoczyszczącą się, czyli taką, która wraz z wodą zbierze również zabrudzenia, np. włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.