Szklana kabina prysznicowa

Popularne rodzaje kabin prysznicowych

W każdym domu czy mieszkaniu musi pojawić się w łazience kabina prysznicowa. Prysznic daje nam możliwość zażywania szybkich kąpieli rano lub wieczorem, co jest bardzo wskazane dla osób mających mało czasu w ciągu swojego planu zajęć. Nic więc dziwnego, że zależy nam na solidnej, funkcjonalnej oraz eleganckiej kabinie prysznicowej, która w pełni sprawdzi się w swojej roli. Istnieje kilka rodzajów kabin prysznicowych: w zależności od ich wykonania i wyglądu, a także od sposobu montażu. Prześledźmy kilka najciekawszych i najpopularniejszych modeli.

Kabina prysznicowa profilowa

To najczęściej wybierany i najtańszy model kabiny prysznicowej, który daje nam gwarancję wygody i komfortu użytkowania. Profile wykonywane są zwykle z aluminium, mogą być jednak chromowane lub pomalowane na jakiś inny kolor, pasujący do naszej łazienki. Wyróżniamy profile płaskie oraz zaokrąglone. Do każdego z nich można właściwie bez żadnych problemów dokupić brodzik, także o dowolnym kształcie, na przykład kwadratowy, półokrągły czy też prostokątny.

Kabina prysznicowa bezramowa

Konstrukcja bezramowa należy zdecydowanie do modeli ekskluzywnych, wykwintnych i bardzo eleganckich. Cała kabina wykonana jest z solidnego szkła i zawiasów, ewentualnie mogą to być duże tafle szkła i zredukowana ilość profili (profile tylko pionowe). Aby podkreślić minimalistyczny i nowoczesny styl kabin bezramowych, do tafli szkła dodawane są chromowe zawiasy i uchwyty, które doskonale się wyróżniają. Ich kolor może być dowolny. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż taką kabinę prysznicową można zamontować nawet w bardzo małej łazience, a sam montaż jest bardzo prosty.

Kabina narożna

kabina narożna
Kabina narożna

Jeśli chodzi o sposób montażu, to zdecydowanym faworytem większości z nas są kabiny narożne. Dlaczego? Z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim taka kabina prysznicowa pozwala wykorzystać w pełni miejsce, jakie posiadamy w łazience, a które generalnie trudno zagospodarować. W małych łazienkach takie funkcjonalne rozwiązania mają duże znaczenie. Poza tym łatwo ją wpasować właściwie w każde wnętrze. Kabiny narożne występują w różnych wersjach, na przykład półokrągłej, kwadratowej, ale też pięciokątnej czy sześciokątnej. Może też być zamontowana w formie ścianek, czyli dwie ścianki są przymocowane do ściany łazienki. Kabiny prysznicowe narożne mogą być z brodzikiem lub bez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.