Montaż kabiny prysznicowej krok po kroku

Gdy wyposażamy łazienkę, jedną z najtrudniejszych rzeczy może być złożenie od podstaw niektórych sprzętów sanitarnych, na przykład kabiny prysznicowej z brodzikiem. Chociaż do poszczególnych elementów dodane są opisy i instrukcja, czasem może nam być trudno to wszystko ogarnąć. Dlatego dziś chciałabym przedstawić prostą i przystępną instrukcję montażu kabiny prysznicowej krok po kroku.

Zacznijmy od ramy i szyb…

Na wstępie powiem, że najlepiej zabrać się do tego w dwie osoby, wtedy z pewnością będzie łatwiej i szybciej. A teraz do rzeczy. W zestawie znajdziemy górną i dolną szynę. Należy do nich przymocować łączniki przy pomocy wkrętów. Czyli najpierw wsuwamy owe łączniki do szyn i mocujemy wkrętami. Następnie należy w szczeliny tych łączników w dolnej szynie wsunąć pionowe profile i także przymocować wkrętami. Gdy pionowe profile połączymy z górną szyną, stelaż będzie już stabilny. Możemy przejść do szyb. Potrzebny nam będzie silikon sanitarny, który uszczelni tyk szyny dolnej i szyby. Wkładając szyby, jednocześnie je blokuj, przykręcając zaczep. Następnie załóż pionową uszczelkę na szybę. Dobrze jest wcisnąć ją możliwie jak najgłębiej między szybę, a pionowy profil. Następnie silikonem sanitarnym uszczelniamy powierzchnię styku szyb z górną szyną. Teraz trzeba do końca wsunąć górną szynę i przykręcić zaczepy, skręcić ją z pionowymi profilami i założyć zaślepki na zaczepy. Na koniec do profili pionowych wciskamy profile montażowe.

Montaż kabiny na brodziku

kabina prysznicowa montażKabinę należy ustawić na brodziku w taki sposób, by z każdej strony stykała się z powierzchnią brodzika i przylegała do ścian oraz stała idealnie w pionie. Następnie odrysowujemy tę linię styku i odstawiamy z powrotem kabinę, a na narysowanych liniach przykładamy profile montażowe. Od razu warto zaznaczyć miejsca, gdzie trzeba wywiercić dziury na kołki. Na profile montażowe nałóż silikon sanitarny, aby dodatkowo uszczelnił styki. Profile mocujemy wkrętami. Teraz ustaw kabinę na brodziku, pilnując, by jednocześnie nasunąć jej pionowe profile na profile montażowe. Teraz wkręć wkręty, które łączą ścianki kabiny z profilami montażowymi na ścianie, na krawędzie szyb wsuń uszczelki, a na pionowe profile nałóż zaślepki. Jeżeli montujesz przesuwane drzwi prysznicowe, zamontuj rolki na szynie górnej i dolnej, po której będą się one poruszać. Drzwi zawieś odpowiednio na szynę górną i dolną po naciśnięciu przycisku. Na koniec należy wyregulować drzwi, aby swobodnie się przesuwały. W tym celu wyreguluj rolki śrubami, by przylegały do siebie i nie stawiały oporu przy przesuwaniu. Na śrubach umieść dodatkowe podkładki, umieść uchwyty w specjalnych otworach drzwi kabiny, następnie nakładaj kolejne podkładki i jednocześnie dokręcaj nakrętki. Aby mieć pewność co do szczelności kabiny, użyj jeszcze silikonu sanitarnego w miejscu łączenia się brodzika z dolną szyną kabiny. I gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.