montaż brodzika płaskiego

Montaż brodzika płaskiego w łazience

Brodzik płaski to ostatnio bardzo modne rozwiązanie w łazience. Brodziki te mają zaledwie od 1,5 do 3,5 cm głębokości, a ich montaż nieco różni się od montażu brodzika klasycznego. Można zamontować go na dwa sposoby: tak, że rant będzie na równi z podłogą lub będzie nieco wystawać. Ale jak się w ogóle do tego zabrać? Zobaczmy!

Montaż brodzika płaskiego nie musi być trudny!

Najlepiej zaplanować montaż brodzika płaskiego jeszcze na etapie budowy domu czy generalnego remontu mieszkania. Na parterze musimy wygospodarować miejsce na brodzik oraz na podłączenia do kanalizacji, natomiast na piętrze można umieścić brodzik w warstwach podłogi, a syfon w odpowiednio dużym gnieździe w stropie. Ale co zrobić, gdy wylewki pod posadzki zostaną już wykonane, zanim zdecydujemy się na płaski brodzik? W takim wypadku na parterze w miejscu montażu brodzika należy rozkuć wykonaną już wylewkę i zrobić gniazdo pod syfon. Dla bezpieczeństwa warto dodatkowo uszczelnić izolację przeciwwilgociową podłogi na gruncie.montaż brodzika płaskiego Z kolei na piętrze, w miejscu, w którym ustawimy brodzik, należy wykonać wgłębienie w stropie na syfon. Nigdy jednak nie róbmy tego samodzielnie, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, umiejętności i uprawnień. Najlepiej zrobić to pod okiem konstruktora lub kierownika budowy. Następnie brodzik umieszczamy w wykutym fragmencie wylewki. Jeszcze innym rozwiązaniem może być podniesienie w łazience poziomu całej podłogi, oprócz miejsca, w którym znajdzie się brodzik płaski. Można to zrobić za pomocą płyt styropianowych o grubości 5 cm.

Jak dobrać syfon do brodzika płaskiego?

Ważną kwestią przy montażu płaskiego brodzika jest też dobór odpowiedniego syfonu, który nie będzie sprawiał kłopotów podczas korzystania z prysznica. Fachowcy polecają syfony czyszczone od góry, które wchodzą w skład całych zestawów odpływowych. Taka konstrukcja syfonu znacznie ułatwia jego czyszczenie – wystarczy po prostu zdjąć pokrywkę i usunąć nieczystości zatykające odpływ.montaż brodzika płaskiego Aby nie dochodziło do zalania łazienki po każdym skorzystaniu z prysznica, należy także wybrać syfon o większej średnicy. Powinno to być 90 mm. Taki syfon zapewnia odbiór wody w ilości 30-50 litrów na minutę. W sprzedaży są też płaskie brodziki z odpływem liniowym w postaci rynienki przykrytej chromowaną kratką. Takie rozwiązanie jest funkcjonalne i praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.