Kabina prysznicowa z łaźnią parową

kabina z łaźnią parową

Remontując swoją łazienkę w dzisiejszych czasach, możemy stworzyć w niej prawdziwe miejsce relaksu, odnowy biologicznej, domowe SPA. W poprzedniej notce już o tym troszkę wspominałam, a dziś chciałabym opisać Wam coś, czego nie może zabraknąć w takiej łazience, mianowicie kabinę prysznicową z łaźnią parową. Wielu kojarzy prysznic z hydromasażem, lecz coraz popularniejsze stają się właśnie kabiny z łaźnią. Zastanówmy się więc, jakie zalety ma takie rozwiązanie i kiedy warto zdecydować się na montaż kabiny prysznicowej z łaźnią parową.

Łaźnia parowa w zaciszu własnego domu

Oczywiście montaż kabiny z łaźnią parową jest droższy niż montaż zwykłej kabiny, nie oznacza to jednak, że jest z góry nieopłacalny. Kalkulowanie też, co opłaca się bardziej: łaźnia w domu czy cotygodniowe wizyty w łaźni publicznej, również nie jest miarodajne. Najlepiej po prostu zastanowić się, czy w danym momencie stać mnie na taki dodatkowy luksus i czy posiadanie kabiny prysznicowej z łaźnią parową zwiększy mój komfort korzystania z łazienki. Jeżeli tak, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Łaźnia parowa ma sporo zalet, w porównaniu na przykład do sauny suchej, którą też można zakupić razem z kabiną prysznicową. Przede wszystkim, jest od niej o wiele tańsza, co dla mnóstwa z nas ma jednak spore znaczenie. Poza tym z łaźni parowej może korzystać każdy, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Prysznic z łaźnią parową można zamontować zarówno w łazience dużej, jak i małej, jedynym wymogiem jest odpowiednia wentylacja. Poza tym kabina prysznicowa z łaźnią parową jest też tania w utrzymaniu, opłaca się ją uruchomić nawet dla jednej osoby.

Zalety posiadania w domu łaźni parowej

Korzystanie z łaźni parowej, szczególnie w okresie zimowym, to świetna obrona przez chorobami, takimi jak przeziębienie czy grypa. Jak wiemy, korzystając z sauny klasycznej lub łaźni parowej, nasz organizm się nagrzewa na tyle, że wchodzi w stan lekkiej gorączki. Właśnie wtedy zaczyna on produkować przeciwciała, a tym samym podnosi odporność. Łaźnia parowa jest zalecana zarówno dorosłym, jak i dzieciom, w leczeniu lekkiego kataru czy innych łagodnych objawów przeziębienia, bez potrzeby korzystania z lekarstw.

łaźnia parowa
Łaźnia parowa szwedzka.

Łaźnia parowa wpływa też na obniżenie ciśnienia tętniczego, zalecana jest więc osobom, które zmagają się z nadciśnieniem tętniczym. Kabina prysznicowa z łaźnią parową ma takie same wymiary, jak zwykła kabina, może być delikatnie większa, nie musimy więc specjalnie wygospodarowywać na nią miejsca w łazience, zwłaszcza gdy jest ona mała. Teraz każdy z nas może w swojej łazience mieć mały kącik SPA i relaksować się, gdy tylko ma na to ochotę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.