prysznic

Kabina czy zasłona prysznicowa – co wybrać?

Prysznic to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki, sprawdza się szczególnie w małych wnętrzach. Zajmuje mniej miejsca i jest zdecydowanie prostszy w montażu niż wanna. Przy montażu prysznica możemy zdecydować, czy wykorzystamy kabinę czy zasłonę prysznicową. Co wybrać?

Zasłona prysznicowa – łatwa w montażu

Zasłona prysznicowa doskonale sprawdza się w otwartych prysznicach, a także prysznicach zaaranżowanych we wnękach. Jest bardzo prosta w montażu – wystarczy zamocować drążek, na którym powiesimy zasłonę. Co więcej, możemy ją wymienić, kiedy się zużyje lub gdy zechcemy zmienić nieco wystrój łazienki. Taka zasłona prysznicowa może więc pełnić także funkcję dekoracyjną.

zasłona prysznicowa

Zasłona prysznicowa skutecznie chroni łazienkę przed zachlapaniem wodą podczas brania kąpieli, ale dodaje wnętrzu także estetyki. W sprzedaży możemy znaleźć zasłony tekstylne lub wykonane z PCV. Mogą mieć ciekawe wzory i kolory, dzięki czemu dopasujemy ją do każdego rodzaju wystroju łazienki.

Kabina prysznicowa – klasyczna i trwała

Jeżeli nie satysfakcjonuje nas rozwiązanie, Jakim jest zasłona prysznicowa, możemy zdecydować się na montaż kabiny. Nowoczesne kabiny i parawany w stylu industrialnym, wykonane ze szkła hartowanego, dobrze ochronią łazienkę przed zalaniem, a jednocześnie nie zdominują aranżacji.

kabina prysznicowa

Brak wysokiego brodzika dodatkowo sprawi, że prysznic będzie wyglądał bardzo minimalistycznie, będzie więc pasować także do małej łazienki. Przezroczyste szyby kabiny optycznie powiększą łazienkę, dzięki czemu będzie się ona wydawała bardziej przestronna. Niemniej montaż kabiny prysznicowej jest nieco bardziej skomplikowany. Czasem może być konieczne poproszenie o pomoc fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.