natrysk

Jaki natrysk prysznicowy wybrać?

Szybki prysznic pozwala nam zaoszczędzić czas, wodę oraz pieniądze. Jednocześnie jest źródłem odprężenia i relaksu. Odpowiedni dobór natrysku pod prysznic ma duże znaczenie, jeśli chcemy skutecznie oszczędzać wodę podczas kąpieli, długich lub krótkich. Jaki natrysk zatem wybrać?

Natrysk pod prysznic – jaki wybrać?

W ostatnim czasie bardzo modny stał się zestaw prysznicowy z deszczownicą w kształcie koła lub prostokąta. Często posiada także dodatkową funkcję masującą, dzięki której zwykły prysznic staje się bardzo odprężającym doświadczeniem. Deszczownica może być montowana na panelu prysznicowym lub podtynkowo. Oba rozwiązania są praktyczne, przy czym montaż deszczownicy podtynkowej jest nieco bardziej skomplikowany. natryskDla rodzin z dziećmi praktyczny może być panel prysznicowy z deszczownicą i mniejszym natryskiem z termostatyczną baterią, która nie nagrzewa się pod wpływem gorącej wody i posiada blokadę temperatury. Dzięki temu dzieci mogą samodzielnie korzystać z prysznica bez obawy, że się poparzą.

Zalety deszczownicy

Deszczownica podtynkowa lub montowana w panelu nie tylko efektownie wygląda, ale jest też bardzo praktyczna. Strumień wody płynący z deszczownicy na całe nasze ciało sprawia, że mamy dwie wolne ręce. Dla osób starszych czy schorowanych to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż jedną ręką mogą się myć, a drugą podpierać. Poza tym deszczownice pozwalają oszczędzać wodę. Modele wysokiej jakości są wyposażone w perlatory, czyli systemy mające za zadanie „pompować” powietrze do wody. W efekcie mamy wrażenie, że wody płynie dużo, podczas gdy jej rzeczywiste zużycie jest niewielkie. natryskNiektóre modele deszczownic umożliwiają też regulację strumienia wody. Silny strumień wody może delikatnie masować nasze ciało, dzięki czemu zwykły prysznic staje się bardzo przyjemnym, a nawet zdrowotnym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.