brodzik

Jaki brodzik do kabiny prysznicowej wybrać?

Kupując kabinę prysznicową, możemy osobno zakupić do niej brodzik lub wybrać gotowy model. Na rynku możemy spotkać kabiny z wysokim bądź niskim brodzikiem, a także bardzo nowoczesne i minimalistyczne kabiny prysznicowe bez brodzika. Na który z modeli się zdecydować?

Głęboki brodzik do kabiny prysznicowej

Głębokie brodziki to tradycyjne rozwiązanie do kabin prysznicowych. Standardowo mają one od 5 do 15 cm głębokości, ale w sprzedaży znajdziemy także modele mające 20 lub nawet 30 cm głębokości, co sprawia, że wyglądają jak mini wanny. Dlatego głęboki brodzik to dobre rozwiązanie dla osób, które z powodu ograniczonego metrażu łazienki muszą zrezygnować z wanny, ale nie chcą całkowicie tracić możliwości korzystania z uroków takich kąpieli. brodzikGłęboki brodzik o większej średnicy może bowiem z powodzeniem zastąpić wannę, zwłaszcza dla małych dzieci. Poza tym głęboki brodzik umożliwia inne praktyczne czynności, na przykład namoczenie prania lub wykąpania psa bez ryzyka zalania łazienki. Nowoczesne modele posiadają siedzisko, na którym można usiąść, biorąc prysznic, lub ustawić na nim potrzebne przybory, np. szampon czy żel pod prysznic.

Płytki brodzik do kabiny prysznicowej

Jeżeli zależy nam na nowoczesnym wyglądzie łazienki, możemy zdecydować się na płytki brodzik prysznicowy. Tego typu brodziki wystają ponad poziom podłogi zaledwie na kilka centymetrów lub nawet są całkowicie zrównane z posadzką. Zwykle mają kształt kwadratowy. Płytkie brodziki doskonale sprawdzą się w małej, nowoczesnej łazience. Nadają wnętrzu lekkości, optycznie je powiększają i sprawiają, że łazienka jest nieco lżejsza w odbiorze.brodzik Płytki brodzik daje też możliwość stworzenia o wiele bezpieczniejszego i prostszego wejścia do łazienki, bez potrzeby unoszenia wysoko nóg – ma to ogromne znaczenie dla osób starszych i niepełnosprawnych, które chcą samodzielnie korzystać z kabiny prysznicowej.

A może bez brodzika?

To jedno z najnowocześniejszych rozwiązań do łazienek, które cieszy się coraz większą popularnością. Kabiny bez brodzika to po prostu dwie szyby montowane na ścianie i w podłodze, najczęściej w rogu łazienki. W miejscu, w którym zwyczajowo znajduje się brodzik, tym razem pozostaje podłoga odpowiednio obniżona w stronę odpływu, dzięki czemu nie zbiera się na niej woda po kąpieli. brodzikTo rozwiązanie doskonale sprawdzi się w małych łazienkach, gdyż podłoga w prysznicu niczym nie różni się od tej w całej łazience – jest po prostu jej przedłużeniem. Dzięki temu kabina prysznicowa nie jest w centrum uwagi i nie zabiera tyle miejsca, ile kabina z brodzikiem w pełnej zabudowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.