deszczownica czy natrysk

Deszczownica czy natrysk – co wybrać?

Remont łazienki często wiąże się z dokonaniem wyboru między wanną, a kabiną prysznicową. Ale to nie jedyny wybór, przed jakim staniemy. Decydując się na kabinę prysznicową, powstaje kolejna kwestia – czy zamontować w nim tradycyjną baterię prysznicową czy też deszczownicę. Czym różnią się te dwa rozwiązania? Jakie mają zalety?

Czym się różni deszczownica od zwykłego natrysku?

Nowoczesne kabiny prysznicowe są dziś tak dobrze wyposażone, że z powodzeniem mogą być konkurencją dla wanny, jeśli chodzi o poziom relaksu i odprężenia w trakcie kąpieli. Hydromasaż, bicze wodne, a nawet możliwość słuchania muzyki czy oglądania telewizji pod prysznicem to tylko niektóre spośród wielu dodatkowych funkcji. Jeżeli nie stać nas na tak wyposażoną kabinę prysznicową, ale chcemy zapewnić sobie nieco więcej komfortu pod prysznicem, możemy zdecydować się na montaż deszczownicy. Może ona całkowicie zastąpić tradycyjny natrysk albo być dodatkową funkcją. Duża powierzchnia deszczownicy sprawia, że lecąca z niej woda przypomina delikatny deszczyk – stąd też jej nazwa. Kąpiel pod takim delikatnym, lecz obfitym strumieniem wody może być bardzo relaksująca. Spływająca swobodnie woda sprawia, że nie musimy rękami sterować natryskiem, jak to bywa w przypadku zwykłych baterii prysznicowych. Dzięki temu łatwiej się zrelaksować i odprężyć w kąpieli.

deszczownica czy natrysk
Deszczownica podtynkowa.

Poza tym deszczownice są prawdziwymi królowymi estetyki. Doskonale pasują do minimalistycznej i nowoczesnej łazienki. A gdy dodatkowo zastosujemy wokół niej podświetlenie LED-owe, zyskujemy absolutnie wyjątkowe wrażenia wizualne podczas kąpieli. Jeśli chodzi o praktyczność deszczownic, niektóre modele są wyposażone w możliwość regulacji intensywności strumienia czy nawet jego kąt padania. To umożliwia oszczędzanie wody i sprytne dostosowanie funkcji do naszych indywidualnych potrzeb.

Deszczownica czy natrysk – a może 2 w 1?

Nie da się ukryć, że zarówno deszczownica, jak i zwykła bateria prysznicowa ma swoje zalety. Jeżeli nie chcemy z nich rezygnować, najlepiej zamontować zarówno deszczownicę, jak i natrysk w prysznicu. W sklepach znajdziemy sporo ciekawych zestawów łazienkowych pod prysznic, w atrakcyjnych cenach.

deszczownica czy natrysk
Zestaw prysznicowy z deszczownicą.

Możemy na przykład wybrać efektowną deszczownicę podtynkową i osobno montowaną słuchawkę prysznicową. Dla osób ceniących sobie funkcjonalność lepszym wyborem może natomiast być zestaw składający się z deszczownicy i słuchawki montowanych na jednym drążku. Wybór należy do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.