baterie bezdotykowe

Baterie bezdotykowe – innowacyjne i funkcjonalne

Bezdotykowe baterie łazienkowe stają się coraz popularniejsze. To nowoczesne rozwiązanie nie tylko wygląda bardzo gustownie, ale jest też bardzo praktyczne pod wieloma względami. Jedną z największych zalet baterii bezdotykowych jest oszczędność wody. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Baterie bezdotykowe – oszczędne i bezpieczne

Baterie bezdotykowe działają na zasadzie fotokomórki – uruchamiają się wtedy, gdy w pobliżu wyczują ruch. Gdy więc podstawimy dłonie pod kran, on sam się uruchomi i po chwili wyłączy. Dzięki temu woda nie płynie stałym strumieniem, co jest zdecydowanie bardziej oszczędnym rozwiązaniem. I nie są to tylko puste słowa. Wyniki badań wskazują, że montaż baterii bezdotykowych w łazience obniża zużycie wody nawet o 50% w porównaniu z tradycyjnymi bateriami łazienkowymi. Taka oszczędność naturalnie przekłada się na wysokość rachunków i grubość naszych portfeli.

baterie bezdotykowe

Ale oszczędność to nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na baterie bezdotykowe w naszej łazience. Baterie uruchamiane bez potrzeby ich ręcznego włączania są też o wiele bardziej higieniczne, co w łazience ma kluczowe znaczenie. Nie da się ukryć, że na tradycyjnych bateriach gromadzi się mnóstwo bakterii – wystarczy, że uruchamiamy je brudnymi dłońmi. Bezdotykowe baterie zupełnie eliminują ten problem, dzięki czemu są bezpieczne i na dłużej pozostają czyste.

Jak zamontować baterię bezdotykową?

Kolejną zaletą nowoczesnych baterii bezdotykowych jest ich montaż. Wbrew pozorom, wcale nie jest skomplikowany czy czasochłonny. baterie bezdotykoweWiększość z nich zasilana jest na prąd lub baterie, a dostęp do zasilania jest bardzo prosty. Co ciekawe, przy regularnym korzystaniu z baterii bezdotykowej wymiana zasilania jest konieczna raz na 3 lata. Jest to więc oszczędność nie tylko wody, ale i energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.