bateria podtynkowa czy natynkowa

Bateria podtynkowa czy natynkowa?

Bateria prysznicowa to ważny element wyposażenia kabiny prysznicowej. W zależności od naszych potrzeb, a także możliwości montażowych, możemy wybrać spośród baterii podtynkowej i natynkowej. Na którą z nich się zdecydować? Każda z tych opcji różni się od siebie sposobem montażu, ma też nieco inne zalety i wady. Warto się z nimi zapoznać, zanim dokonamy wyboru.

Bateria podtynkowa – charakterystyka, zalety i wady

Armatura podtynkowa charakteryzuje się tym, iż cała instalacja jest niewidoczna dla oczu, gdyż znajduje się w ścianie, jest w niej niejako ukryta. Z tego względu na montaż podtynkowy należy zdecydować się na etapie remontu, jeszcze przed ułożeniem płytek. Z pewnością bateria podtynkowa jest rozwiązaniem w sytuacji, gdy w mieszkaniu przeprowadzany jest gruntowny remont, a nie gdy po prostu decydujemy się na drobne zmiany aranżacyjne i w związku z tym chcemy wymienić baterie łazienkowe na bardziej nowoczesne. Taki montaż jest też bardziej skomplikowany, wymaga fachowego podejścia i posiadania odpowiedniej wiedzy.

prysznic

Zestawy podtynkowe cieszą się dużą popularnością, gdyż ostatecznie prezentują się bardzo estetycznie i efektownie. Dla naszych oczu widoczna jest tylko część użytkowa, zatem żadne rury czy węże wystające ze ściany nie psują nam wrażeń estetycznych. Niesie to jednak za sobą pewne utrudnienia. W przypadku awarii czy konieczności wymiany musimy liczyć się z ponownym zrywaniem płytek i kuciem, aby dostać się do elementów instalacyjnych, a to z pewnością będzie kosztowne i czasochłonne.

Bateria natynkowa – charakterystyka, zalety i wady

Baterie natynkowe to bardzo popularny i powszechny typ instalacji, który polega na montażu baterii prysznicowej w całości na zewnątrz powierzchni. Montaż baterii natynkowych jest niezwykle prosty i szybki do przeprowadzenia. Nie bez znaczenia jest także cena tego rozwiązania – w stosunku do nowoczesnych baterii podtynkowych, zarówno produkt, jak i materiały do montażu wypadają taniej, co dla wielu ma duże znaczenie.

kabina prysznicowa

Dużą zaletą tego rozwiązania jest także łatwość w naprawie i wymianie baterii. Ale baterie natynkowe nie są tak atrakcyjne wizualnie, jak podtynkowe. Zajmują znacznie więcej miejsca, co w łazience w stylu minimalistycznym nie będzie wyglądało korzystnie.

Co wybrać?

Ostateczny wybór powinien być oparty na analizie, które rozwiązanie bardziej odpowiada naszym potrzebom oraz aranżacji łazienki. Jeżeli zależy nam na jak najtańszym wyposażeniu, z pewnością lepszym wyborem będzie zestaw natynkowy. Jeśli jednak większą wagę przywiązujemy do estetyki, z pewnością lepiej sprawdzi się bateria podtynkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.