Dekoracja łazienki oświetleniem

Odpowiednio dobrane oświetlenie łazienki może stworzyć bardzo przyjemny nastrój, przy którym lepiej się odpoczywa. W bardzo prosty sposób można nadać łazience klimat domowego salonu SPA. Wielu z nas traktuje już łazienkę, nie jako miejsce do zadbania o higienę, ale też o dobre samopoczucie. Po dniu pełnym pracy i obowiązków domowych niezwykle przyjemnie jest wypocząć w wannie w miłym otoczeniu.

Pomagają nam w tym nowe technologie. 

Podświetlenie łazienki diodami LED
Podświetlenie łazienki diodami LED

Dekoracyjnie światłem LED, czyli taśmy, listwy…
Jednym ze sposobów aranżacji światłem jest wyposażenie łazienki w elementy oświetlenia dekoracyjnego LED. W tym przypadku instaluje się wodoodporne profile LED oraz taśmy LED w miejscach fug na styku wanny i podłogi. Daje to miły akcent świetlny i delikatną poświatę, która już sama w sobie stwarza odpowiedni nastrój. Oczywiście taśmy i profile LED można układać także przy innych elementach łazienki, nie tylko wanny. Znamy już lustra z obramowaniem podświetlonym przez LED-y. Jednak można światło umieścić w podłodze i ścianie, jako linie świetlne, które dają wyjątkowy klimat. Umieszczone w miejscu fug mają być tylko akcentem. Nie powinno być ich zbyt dużo. Nie wyglądają też dobrze, jeśli się przecinają. Choć akurat jest to kwestią gustu i odpowiedniej aranżacji pomieszczenia. Subtelnym światłem LED podświetla się także półki, zwłaszcza te w strefie kąpielowej.

Magiczny nastrój w łazience
Magiczny nastrój w łazience

…i nie tylko

W domowej łazience można także użyć dekoracyjnych światłowodów w formie kurtyn. Można wybrać pasujący do łazienki kolor. Lecz tu także nie warto przesadzić i należy postawić raczej na delikatny akcent niż próbę oświetlenia całej łazienki. Pamiętajmy, że górne oświetlenie to całkiem inna sprawa. Do dekoracji można zastosować specjalne kule świetlne, które umieścimy na brzegu wanny. Te jednak przeznaczone są raczej do salonów kąpielowych niż do łazienki o powierzchni 4m2. Oczywiście oświetlenia dekoracyjne oraz główne i pomocnicze powinny mieć osobny obwód. Raczej nie będziemy zapalać LED-ów rano przy myciu zębów, a główne światło przy wieczornym relaksie może zaburzyć nam nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.