oświetlenie łazienki

Nowoczesne oświetlenie do łazienki

Oświetlenie odgrywa ważną rolę w naszych wnętrzach. Nie chodzi wyłącznie o dobór odpowiedniej barwy światła, choć ma ona duży wpływ na nasze samopoczucie. Równie ważny jest jednak wygląd wybranych przez nas lamp, które bez wątpienia stanowią jeden z kluczowych elementów dekoracyjnych, także w łazience. Jak prezentuje się oświetlenie łazienkowe w stylu nowoczesnym? Jakie są najnowsze treny?

Nowoczesne oświetlenie łazienkowe – czym się cechuje?

Z ulgą trzeba przyznać, że nasze łazienki wyglądają dziś zupełnie inaczej niż te 20, 30 lat temu. Kiedyś wnętrze to traktowano po macoszemu, argumentując, iż łazienka nie musi ładnie wyglądać, ważne by była czysta i funkcjonalna. Dziś wiemy dobrze, że aby czuć się w łazience komfortowo, powinna ona pasować do reszty wyposażenia mieszkania, i wcale nie jest to miejsce, do którego nie pasują elementy dekoracyjne. I właśnie w takim celu można wykorzystać dziś oświetlenie, które jest niezbędne w każdej łazience, nawet takiej z oknem. Przede wszystkim oświetlenie w łazience powinno być tak zaplanowane i rozmieszczone, by móc z niego korzystać w każdych okolicznościach. W nowoczesnym budownictwie łazienka często jest połączona z sypialnią, co oznacza, że powinna zachować spójną linię aranżacyjną. Niestety, kinkiety montowane w sypialni nie mogą znaleźć się w łazience z powodu braku odpowiedniej klasy szczelności, która jest bardzo ważna w pomieszczeniu, gdzie jest woda i wilgoć.

oświetlenie łazienki

Ale w takiej sytuacji możemy wykorzystać zestawy uszczelniające do wybranych kinkietów i zamontować jednakowe lampy nad umywalką w łazience oraz przy szafkach nocnych w sypialni. Takie rozwiązanie jest niezwykle nowoczesne i daje świetne efekty wizualne.

Intensywne światło przy lustrze łazienkowym

Lustro w łazience to miejsce, które musi być dobrze doświetlone, inaczej zupełnie nie spełni swojej funkcji. W sprzedaży można spotkać nawet lustra z wbudowanym oświetleniem. Ale to oczywiście nie jedyne rozwiązanie. Bardzo modne są obecnie punktowe źródła światła o różnej intensywności, umiejscowione w różnej odległości od siebie.

oświetlenie łazienki

oświetlenie łazienki

I tak przy lustrze znajdą się lampy o mocnym świetle, zaś w okolicach prysznica lub wanny przyda się oświetlenie delikatne i nastrojowe. Dzięki temu wybrane przez nas źródła światła będą dopasowane do naszych potrzeb i rytmu dnia, a jednocześnie idealnie wpasują się w nowoczesną, minimalistyczną aranżację łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.