montaż lustra

Montaż lustra łazienkowego bez wiercenia

Jednym z niezbędnych akcesoriów w łazience jest lustro. Nieważne, jak jest duże i gdzie chcemy je zawiesić – jego montaż warto zaplanować jeszcze podczas remontu, zarówno jeśli chodzi o wybór miejsca, jak i sposób zamontowania. Coraz częściej wybieramy montaż bez wiercenia, gdyż jest to o wiele szybszy, czystszy i prostszy sposób niż klasyczne wiercenie w ścianie i wieszanie lustra na kołkach. Jak więc zamontować lustro łazienkowe bez wiercenia krok po kroku?

Montaż lustra w łazience bez użycia wiertarki

Bardzo popularnym sposobem będącym świetną alternatywą dla wiertarki jest klej. Lustro łazienkowe można przykleić bezpośrednio na płytkach lub w miejscu niewykafelkowanym, które pozostawimy do tego celu. Gdy już wybierzemy najlepsze miejsce na zawieszenie naszego lustra, musimy je dokładnie oczyścić i odtłuścić. W wypadku płytek ceramicznych najlepiej użyć płynu do szyb, który świetnie usuwa zabrudzenia i tłuszcz. Później powierzchnię trzeba dokładnie osuszyć. Następnie wystarczy pasy taśmy przykleić na dolną część lustra w mniej więcej równych odstępach i zrywamy paski ochronne.

montaż lustra łazienkowego
Taśmę montażową należy przykleić w równych odstępach.

Przykładamy lustro w miejscu, w którym chcemy aby ono zawisło, i powoli je przyklejamy, delikatnie je dociskając. Właściwie tak samo postępujemy, gdy przyklejamy lustro na klej – należy go rozprowadzić w ten sam sposób, co taśmę przylepną.

O czym pamiętać, montując lustro łazienkowe?

Aby lustro spełniło swoją rolę w łazience, musi zawisnąć na odpowiedniej wysokości. Najbardziej optymalna wysokość to minimum 1,2 metra odstępu od dolnej krawędzi lustra do podłogi i około 2 metrów odstępu od jego górnej krawędzi do podłogi.

lustro
Montując lustro, musimy uwzględnić wzrost osób, które będą z niego korzystać na co dzień.

Jeżeli natomiast montujemy lustro nad umywalką, powinniśmy zachować odstęp około 20 centymetrów, dzięki temu lustro nie będzie ciągle zachlapane wodą. W wypadku małych luster trzeba wziąć także pod uwagę wzrost osób, które będą z niego korzystać. Prawidłowo zawieszone lustro to takie, w którym wzrok użytkownika pada na wysokości 3/4 od dolnej krawędzi lustra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.