lustro

Modne lustra łazienkowe – najciekawsze aranżacje

Łazienka bez lustra byłaby zupełnie niepraktyczna, gdyż to właśnie w łazience dbamy o swój wizerunek i o higienę. Wybór lustra łazienkowego to wbrew pozorom, nie taka prosta sprawa. Szczególnie, gdy zależy nam, by lustro stanowiło także element dekoracyjny. Jakie trendy łazienkowe są dziś na topie? Jak wykorzystać oryginalne lustro w aranżacji naszej łazienki?

Lustro łazienkowe – postaw na praktyczność

Lustro w łazience powinno być przede wszystkim praktyczne. Wpływ na to ma zarówno jego wielkość, jak i umiejscowienie. Na ogół w łazience lustro znajduje się nad umywalką – to zdecydowanie najbardziej funkcjonalne miejsce, gdyż to przy umywalce zwykle kobiety wykonują makijaż, a mężczyźni się golą. Ważne, by lustro znajdowało się na odpowiedniej wysokości, tak by swobodnie widzieć swoje odbicie w lustrze.

lustro

W wielu wypadkach praktycznym rozwiązaniem jest lustro z wbudowanym oświetleniem. Dobrze doświetlone lustro ma niebagatelne znaczenie, często jednak trudno nam je samodzielnie dobrać. Lustro łazienkowe z wbudowanym oświetleniem punktowym to bardzo praktyczne wyjście.

Najmodniejsze lustra łazienkowe

Kolejna istotna rzecz ważna przy wyborze lustra do łazienki, jest jego wygląd. Ponieważ w łazience nie ma zbyt wielu elementów dekoracyjnych, warto wykorzystać te podstawowe wyposażenie, by podkreślić styl i w ten sposób uatrakcyjnić wygląd łazienki. Lustro może posiadać ramę, mieć różne kształty – kwadratowe, asymetryczne czy owalne – a także różne sposoby montażu. W minimalistycznej łazience pasują proste formy, i takie też powinno być lustro. Popularnym modelem jest okrągłe lustro w grubej ramie wieszane na efektownym, plecionym sznurku.

lustro

Jeżeli łazienka jest duża, można zdecydować się na dwa lustra zawieszone obok siebie – wtedy dwie osoby będą mogły z nich skorzystać w jednym czasie. Do łazienki klasycznej lub w stylu glamour doskonale pasuje lustro w bogato zdobionej ramie, w kolorze złotym lub srebrnym.

lustro

To świetny, luksusowy dodatek, który w połączeniu z efektownym żyrandolem będzie idealnie pasować do takiej łazienki. Z kolei w łazience w stylu prowansalskim sprawdzi się lustro w drewnianej, postarzałej ramie. Może ono być zawieszone lub też postawione na podłodze i oparte o ścianę. Takie podłużne lustro oparte o ścianę będzie przyciągać uwagę.

lustro

Wybór lustra łazienkowego to nie łatwe zadanie, ale dobrze dobrane może dać wspaniały efekt wizualny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.