mała łazienka

Mała łazienka – jak ją wyposażyć?

Wyposażenie małej łazienki nie jest łatwe. Zły dobór mebli łazienkowych, sprzętów sanitarnych, a także dodatków i kolorów może przytłoczyć przestrzeń i sprawić, że będzie wydawać się jeszcze mniejsza niż jest w rzeczywistości, a to z pewnością nie zadziała na korzyść wnętrza. W efekcie korzystanie z łazienki nie będzie należało do najprzyjemniejszych. Mimo wszystko posiadanie małej łazienki nie oznacza, że nie da się jej funkcjonalnie zaaranżować. Dzisiaj zobaczmy, jak wyposażyć małą łazienkę, by nie rezygnować z wanny i optycznie ją powiększyć. Tak, to możliwe!

Wanna do małej łazienki – czyli jaka?

To mit, że osoby mające niewielką łazienkę muszą zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej, która zabiera mniej miejsca. Miłośnicy relaksujących, długich kąpieli w wannie nadal mogą się tym cieszyć, muszą tylko przemyśleć, jak rozplanować wyposażenie łazienki. Każdy metr kwadratowy musi być mądrze zagospodarowany. Obecnie w sprzedaży można znaleźć wanny o pomniejszonych wymiarach i asymetrycznych kształtach, które mieszczą się w niedużej łazience bez zajmowania zbyt dużej powierzchni. Jednocześnie asymetryczne wanny nie pomniejszają optycznie wnętrza, jak to robią klasyczne prostokątne wanny.

wanna do małej łazienki
Do małej łazienki sprawdzi się narożna wanna.

Ponadto wanny te są dostępne też w różnych kolorach, dzięki czemu wanna może pełnić też funkcję dekoracyjną w małej łazience, w której dodatków powinno być jak najmniej, by nie przytłoczyć wnętrza. Wanny asymetryczne często są też wannami narożnymi, co jest bardzo dobrym wyborem do małej łazienki. Dzięki temu możemy wykorzystać w pełni każdy zakamarek łazienki.

Triki na optyczne powiększenie małej łazienki

Aby mała łazienka nie wydawała się wnętrzem ciasnym i przytłaczającym, warto wykorzystać kilka sposobów, by ją optycznie powiększyć. Główną rolę będą odgrywały tutaj kolory – zapomnijmy o dominujących ciemnych barwach, zakochajmy się natomiast w ciepłych, pastelowych odcieniach oraz klasycznej bieli.

mała łazienka
Mała łazienka prezentuje się lepiej w odcieniach pastelowych lub w bieli.

Jasna łazienka od razu sprawia wrażenie większej i przytulniejszej, bez względu na to, ile ma metrów kwadratowych. Kolejna ważna kwestia to oświetlenie – punktowe w formie halogenów sprawi, że łazienka wyda się większa, że posiada kilka stref, z kolei centralne może ją optycznie zmniejszyć. Nie bójmy się też dużych luster – skutecznie powiększają wnętrze nawet o 100%, a poza tym są w łazience bardzo przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.