Jak zamontować lustro w łazience?

Pozostajemy w temacie luster łazienkowych. Gdy już wybierzemy lustro idealne do naszej łazienki, musimy wybrać sposób, w jaki je zamontujemy. Montując lustro, można oczywiście użyć tradycyjnych metod, takich jak gwoździe i młotek czy wiertarka, ale czy to jedyna metoda? W świeżo wyremontowanej łazience z pewnością nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Warto więc poszukać innego, bardziej „czystego” sposobu na montaż lustra w łazience. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Zamontuj lustro szybko i sprawnie!

Wiele osób do tego typu czynności korzysta z mocnej taśmy montażowej. Jej użycie jest bardzo proste, i co ważne, czyste – nie spowoduje żadnych uszkodzeń w ścianie, nie zakurzy łazienki ani nie ubrudzi rąk. Oczywiście montaż lustra łazienkowego warto zaplanować już w trakcie remontu, przed położeniem płytek łazienkowych. Wtedy możemy pozostawić odpowiednią ilość powierzchni ściany bez glazury, aby w tym miejscu przykleić lustro. Ale można też zrobić to bezpośrednio na płytki, jeśli wcześniej tego nie zaplanujemy. Gdy więc już wybierzemy miejsce, w którym ma zawisnąć lustro, najpierw musimy w tym miejscu przemyć płytki, by usunąć z nich zabrudzenia czy warstwę tłuszczu. Najlepiej zrobić to zwykłym płynem do szyb. Następnie osuszamy powierzchnię, w przeciwnym razie taśma montażowa nie przyklei się do glazury.

montaż lustra łazienkowego
Taśma montażowa to świetna alternatywa dla młotka i gwoździ czy wiertarki.

Taśmę naklejamy najpierw na tył lustra w równych odstępach, następnie zrywamy paski ochronne i przykładamy lustro do miejsca, w którym ma ono wisieć, delikatnie, lecz stanowczo je dociskając. I gotowe!

Jaka jest prawidłowa wysokość lustra łazienkowego?

Powyższe pytanie zadaje sobie wiele osób, nim zamontuje lustro w łazience. Niejeden robi to na oko, sugerując się swoim wzrostem, jeśli jednak z łazienki, a co za tym idzie, z lustra, ma korzystać kilka osób o różnym wzroście, trzeba dopasować je do każdej z nich.

lustro
Lustro łazienkowe musi znajdować się na odpowiedniej wysokości.

Zatem prawidłowo zamontowane duże lustro łazienkowe powinno znajdować się około 1,2 m od podłogi – krawędź dolna, i około 2 m od podłogi – krawędź górna (mniej więcej na wysokości górnej krawędzi drzwi). Ponadto powinno znajdować się mniej więcej 20 cm nad umywalką, chroni je to bowiem przez ciągłym zachlapywaniem wodą. W wypadku małych luster, dopasowujemy je do wzrostu użytkownika. W tym wypadku wzrok użytkownika powinien padać dokładnie na wysokości ¾ od dolnej krawędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.