Grzejniki, które grzeją i zdobią

Na hasło „grzejnik łazienkowy” wielu z nas staje przed oczami paskudny, żeberkowy, żeliwny, pożałowania godny produkt z epoki realnego socjalizmu. Wiecznie zapowietrzony i zakurzony. Brzydki. Niektórzy nie pamiętają już o jego istnieniu i biegną myślą ku grzejnikom drabinkowym, na których doskonale suszy się ręczniki (stąd ich popularna nazwa: ręcznikowce) oraz drobne elementy garderoby. Ale czy ktokolwiek z was zadawał sobie pytanie o walory estetyczne łazienkowych grzejników? Nie?

Grzeją i zdobią

Yucca Mirror
Grzejnik szklany Yucca Mirror

A projektanci firmy Zehnder pomyśleli i stworzyli serię grzejników, które grzeją i zdobią. Pełniąc klasyczne funkcje grzejnika drabinkowego, produkowane są w awangardowych nasyconych kolorach: pomarańczowe, amarantowe, szare. Mają ciekawe funkcje dodatkowe takie jak rozdzielna i łączna praca grzałki elektrycznej oraz wentylatora grzewczego czy funkcja „boost” do szybkiego ogrzania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że drabinki nie są robione z rurek, ale mają płaski przekrój, co sprawia, że ręczniki lub pranie nie zsuwają się a ziemię. Wiele modeli z kolekcji grzejników Zehnder posiada timer i grzałkę całkowicie ukrytą za frontem grzejnika.

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie grzejnika z lustrem. Model Yucca Mirror wydaje się

lekki i eteryczny, chociaż jest pokaźnych rozmiarów i spokojnie wysuszymy na nim ręczniki kąpielowe. Z kolei model Planus to dekoracyjne panele grzejne do suszenia ręczników, które można zamontować po obu stronach umywalki. Możliwość odchylania w osi zawieszenia, dzięki zintegrowanym zawiasom ściennym sprawia, że działają one trochę jak drzwiczki w kowbojskim saloonie i nigdy nie wchodzą w kolizję z użytkownikiem. Dodatkowo są łatwe w montażu, mają niskie zużycie energii i – dzięki użyciu innowacyjnej folii grzewczej – bardzo szybko się nagrzewają.

Planus - palety grzejne pod ręką
Planus – palety grzejne pod ręką

A może grzejniki ze szkła?

Szeroka paleta rozmiarów, kolorów i form sprawi, że grzejniki Zehnder nadają się do każdego rodzaju wnętrza: od łazienki klasycznej po futurystyczną. Wielbicielom stylu awangardowego polecamy także grzejniki szklane włoskiej firmy Asola Vetro. Wykonane z przezroczystego szkła, robią wrażenie prawdziwych dzieł sztuki albo wtapiają się w otoczenie niczym kameleon. Ich powierzchnia rozgrzewa się do temperatury 75. stopni, a efektywność ogrzewania wynosi prawie 100 procent, ponieważ grzejniki w ogóle nie pochłaniają ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.