czystość łazienki

Prawidłowa dezynfekcja łazienki

Łazienka to jedno z najczęściej i najskrupulatniej sprzątanych pomieszczeń w domu. I nie ma się co dziwić – jego specyfika sprawia, że w szybkim tempie mogą się w nim rozwinąć siedliska groźnych bakterii, a nawet uciążliwych robaków. Jak więc dbać o łazienkę, by ją odpowiednio dezynfekować? Jakich środków używać?

Sprzątanie łazienki – dezynfekcja sedesu

Oczywiście łazienkę możemy sprzątać nawet kilka razy dziennie, ale bez dobrze zaplanowanej pracy i odpowiednich środków efekt będzie mizerny. Szkoda więc sił i zaangażowania na coś, co nie przynosi widocznych i trwałych efektów. Sprzątanie łazienki należy zaplanować i wyposażyć się w odpowiednie środki czystości. Najbardziej newralgicznym miejscem w każdej łazience czy toalecie jest miska WC. To właśnie na niej mogą gromadzić się w dużych ilościach groźne dla zdrowia bakterie. Dlatego toaletę należy sprzątać przynajmniej trzy razy w tygodniu przy użyciu skutecznego środka dezynfekującego.czystość łazienkiPrzyda nam się też odpowiednio wyprofilowana szczotka do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, a także kostki toaletowe, które przy każdorazowym spuszczeniu wody są rozprowadzone po ścianach sedesu, dezynfekując go.

Czyszczenie innych urządzeń sanitarnych

Aby zachować czystość, warto umyć prysznic, wannę i umywalkę po każdym użyciu. Korzystając z żeli pod prysznic lub mydła, musimy liczyć się z tym, że po ich użyciu na powierzchni wanny, prysznica czy umywalki powstaną brudne zacieki, które są też miejscem rozwoju bakterii. Każdorazowe usunięcie ich zapewni nam czystość i higienę, a przy tym sprawi, że nasz sprzęt sanitarny dłużej będzie wyglądać jak nowy. Robiąc to regularnie, nie narażamy go na powstanie kamienia czy przebarwień, nie musimy też stosować silnie chemicznych środków, aby się ich pozbyć. Ułatwiamy więc także sobie to zadanie.czystość łazienki Pamiętajmy przy tym, by do mycia sanitariatów używać wyłącznie środków do tego przeznaczonych, które nie posiadają substancji ścierających. W przeciwnym razie podczas sprzątania możemy zarysować delikatną powłokę ochronną, co negatywnie wpłynie na odporność sprzętu na uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.