osad z kamienia

Osad z kamienia w łazience – jak się go pozbyć?

Sprzątanie łazienki to przede wszystkim walka z różnego rodzaju osadami pojawiającymi się na urządzeniach sanitarnych na skutek wpływu wilgoci czy na przykład mydła. Jednym z nich jest osad z kamienia, który szczególnie widać na bateriach łazienkowych, czy to przy umywalce, czy w prysznicu, czy w wannie. Nieusunięty w porę nie tylko nieładnie wygląda, ale może też spowodować trwałe uszkodzenia przedmiotów, na których się pojawił. Jak więc skutecznie walczyć z osadem kamiennym w łazience?

Usuwanie osadu kamiennego z baterii łazienkowych

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, to właśnie na bateriach łazienkowych pojawia się osad kamienny w pierwszej kolejności. By usunąć z armatury nieestetyczne smugi i plamy, musimy zastosować środek skuteczny, ale delikatny. Środek chemiczny, który byłby zbyt silny lub miał właściwości ścierające, mógłby spowodować powstanie rys na baterii oraz zetrzeć z niej specjalną ochronną powłokę.osad z kamienia Najlepsze do tego celu są sprawdzone, domowe sposoby. Wiele osób przekonało się, że jednym ze skuteczniejszych, a jednocześnie bezpiecznych środków do usuwania osadu kamiennego jest roztwór wody i płynu do mycia naczyń. Nanosimy go na miękką stronę gąbki i nią delikatnie czyścimy baterię z kamienia. Następnie płuczemy dokładnie wodą i osuszamy bawełnianą ściereczką. Bateria będzie wyglądać jak nowa.

Czyszczenie osadu kamiennego z kabiny prysznicowej

Po każdej kąpieli na szklanych elementach kabiny prysznicowej powstaje osad z wody i mydła, szamponu czy żelu pod prysznic. Jeżeli nie mamy w zwyczaju wycierać kabiny do sucha po każdej kąpieli, szybko w tych miejscach pojawi się trudny do usunięcia osad z kamienia. Jak się go pozbyć? Skuteczne może okazać się użycie roztworu z ciepłej wody i octu w proporcji 1:1. Najlepiej przygotowany roztwór rozpylić w kabinie prysznicowej za pomocą atomizera i pozostawić tak na około 15 minut.osad z kamienia W tym czasie osad powinien ulec rozpuszczeniu, dzięki czemu łatwiej będzie nam się go pozbyć. Po upływie wspomnianego czasu spłukujemy go dokładnie pod bieżącą wodą, a następnie wycieramy kabinę do sucha. Dzięki temu unikniemy pojawienia się smug z wody, a kabina będzie się pięknie prezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.