środki czystości

Niezbędne środki czystości w każdej łazience

Łazienka to miejsce, w którym przede wszystkim dbamy o swoją higienę. Nie możemy jednak zapomnieć o dbaniu o czystość łazienki, jeśli ma ona być piękna i przyjemna w użytkowaniu. Jakie środki czystości są niezbędne do utrzymania naszej łazienki w należytym stanie? Postaram się Wam to przybliżyć.

Czyścimy, myjemy, dezynfekujemy…

Środki czystości do łazienki różnią się od siebie pod względem zastosowania. Są to środki czyszczące, usuwające kamień, dezynfekujące czy grzybobójcze. Każde z nich jest nam niezbędne, jeśli nasza łazienka ma lśnić czystością i być przyjemna w użytkowaniu.

środki czystości
Zanim przystąpisz do sprzątania łazienki, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne do tego środki czystości.

Pierwsza rzecz, o której nie możemy zapomnieć podczas sprzątania łazienki to płyny i żele do dezynfekcji toalet. Pozwalają one usunąć bakterie gromadzące się na muszli, świetnie usuwają zacieki i zostawiają przyjemny zapach, nawet po wielu spłukiwaniach. W tym miejscu warto też wspomnieć o kostkach do toalet, które pozwalają zachować toaletę w czystości na dłuższy czas. Do sprzątania łazienki będą nam też potrzebne mleczka do czyszczenia sanitariatów. W większości przypadków nasze urządzenia sanitarne wykonane są z ceramiki, zatem środek, który używamy, musi być dopasowany do tego materiału. Pamiętajmy, że zbyt ostre środki chemiczne w połączeniu z gąbką mogą pozostawić zarysowania, których już się nie pozbędziemy. Mleczka do ceramiki są delikatne, a jednocześnie świetnie usuwają brud i chronią przed osiadaniem kurzu. Kolejnym ważnym elementem, o który musimy zadbać w łazience, jest armatura. Do niej również stworzono specjalne płyny, które czyszczą, odkamieniają i nadają jej blask.

środki czystości
Do czyszczenia armatury potrzebujemy delikatnego mleczka, który czyści, odkamienia i nadaje blask.

Wiele osób korzysta jednak z domowych sposobów i czyści armaturę sodą oczyszczoną i cytryną. To skuteczny i z pewnością tańszy sposób na zadbanie o wygląd i czystość armatury. Podczas porządków w łazience przyda nam się także uniwersalny płyn czyszczący, którym umyjemy kafelki, płyn do mycia szyb i luster, płyn do mycia podłóg, a także płyny dezynfekujące do odpływów w umywalce, wannie czy kabinie prysznicowej. Mając takie bogate wyposażenie, sprzątanie łazienki przebiegnie szybko i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.