fugi

Jak odnowić fugi w łazience?

Jednym z najtrudniejszych do czyszczenia elementów w łazience są fugi między płytkami. Te cienkie, ozdobne paski bardzo szybko się brudzą, a nie czyszcząc ich regularnie narażamy je nie tylko na głęboki brud, ale nawet na zniszczenie. Jak więc dbać o fugi łazienkowe?

Malowanie fug

Przede wszystkim, aby nadać fugom atrakcyjny wygląd, nie musimy ich od razu wymieniać. Oczywiście są sytuacje, w których należy to zrobić, na przykład gdy są w nich ubytki lub gdy nie trzymają się szczelnie płytek. Ale w innych wypadkach można je z powodzeniem odnowić na kilka sposobów. W jaki sposób? Jedną z najprostszych metod jest ich pomalowanie. Aby jednak zrobić to trwale, musimy użyć specjalnej farby oraz przygotować podłoże. Na pewno nie nadaje się do tego farba akrylowa, gdyż pod wpływem wody ulega ona rozpuszczeniu. Preparaty służące do malowania fug charakteryzują się wysoką przyczepnością, wysokim stopniem krycia oraz dużą odpornością na ścieranie. fugiKupując gotowy zestaw, wraz z pędzelkami i gąbkami możemy od razu przystąpić do prac. Pamiętajmy przy tym, by zabezpieczyć płytki przed pobrudzeniem farbą.

Czyszczenie fug domowymi sposobami

Fugi, które nie są bardzo zanieczyszczone, można umyć domowymi sposobami. Jasne i białe fugi wyczyścimy za pomocą soku z cytryny. Wystarczy wymieszać sok z cytryny z gruboziarnistą solą na jednolitą masę, a następnie wetrzeć w fugi za pomocą szczoteczki do zębów lub szmatki. Następnie pozostawiamy na 10 minut, a potem spłukujemy. fugiInny sposób na zabrudzone fugi to soda oczyszczona i ocet. Taki roztwór nakładamy na fugę za pomocą szczoteczki do zębów, następnie czekamy 10 – 15 minut i spłukujemy. Soda, w przeciwieństwie do soku z cytryny, poradzi sobie ze śladami rdzy, zwierzęcego moczu, plam z oleju, a także do usuwania pleśni i bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.