czarna bateria łazienkowa

Jak dbać o czarne baterie łazienkowe?

Czarne, matowe baterie łazienkowe to hit w aranżacji nowoczesnych łazienek. Są niezwykle eleganckie, a jednocześnie pasują do stylu minimalistycznego i loft. Niestety, bardzo łatwo powstają na nich zacieki, o wiele bardziej widać też osad z mydła i innych środków, niż na klasycznej armaturze. Jak wobec tego o nie dbać, by zawsze cieszyły nasze oczy nienagannym wyglądem i czystością?

Czarne baterie łazienkowe – jak je czyścić?

Wbrew pozorom, baterie łazienkowe w czarnym macie wcale nie są trudniejsze do utrzymania w czystości niż baterie chromowane. Wymagają jedynie użycia nieco innych środków i metod. Warto zastosować delikatny detergent czyszczący, który usuwa nalot z mydła i kamienia i jest dostosowany do materiału, z jakiego jest wykonana bateria łazienkowa. Nie stosujmy środków mających drobinki ścierające w składzie, gdyż mogą one uszkodzić ochronną powłokę baterii, a także spowodować jej zarysowanie, co nie będzie wyglądało estetycznie. Podobnie nie używajmy gąbki z szorstką stroną, ale raczej miękkiej ściereczki z mikrofibry, która usunie brud bez uszkodzenia baterii. Po umyciu baterii wycieramy ją do sucha, by uniknąć powstania zacieków z wody.

czarna bateria łazienkowa

Ważna jest także częstotliwość czyszczenia baterii. Najlepiej robić to co 2-3 dni. Niektórzy mają nawyk przecierania do sucha baterii po każdorazowym skorzystaniu z umywalki, prysznica czy wanny. Ten nawyk pozwoli uniknąć powstania kamienia i nalotu, który trudniej usunąć. Ponadto unikniemy potrzeby szorowania, by usunąć uporczywe zabrudzenia, co niesie za sobą ryzyko uszkodzenia powłoki baterii.

Bateria łatwa do utrzymania w czystości – modele

Decydując się na czarną armaturę w łazience, możemy już na etapie zakupu wybrać taki model, który z założenia będzie łatwiejszy do utrzymania w czystości. Co ma na to wpływ? Warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy – mieszacz i perlator. Ceramiczny mieszacz jest bardziej wytrzymały i mniej podatny na tworzenie się osadów z kamienia i mydła. Jeśli chodzi o perlator, wybierzmy taki, który można wymontować i dokładnie umyć.

czarna bateria łazienkowa

To właśnie ta część baterii jest najbardziej narażona na powstanie kamienia, dlatego możliwość jej wyjęcia i umycia bardzo ułatwia dbanie o czystość i sprawność baterii. Pamiętajmy, że czysta i zadbana czarna bateria łazienkowa to piękna ozdoba i uzupełnienie nowoczesnej aranżacji każdej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.