ceramika sanitarna

Jak dbać o ceramikę sanitarną w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym bez wątpienia zależy nam na zachowaniu nienagannej czystości. Niestety, panująca w niej wilgoć sprawia, że osadzający się na meblach i urządzeniach sanitarnych jest o wiele bardziej widoczny. Z kolei wpływ wody i środków czystości takich, jak mydło, mogą powodować osadzanie się kamienia na niektórych elementach wyposażenia. Jak więc dbać o czystość ceramiki sanitarnej? Czy, ją myć, aby jej nie zniszczyć?

Czyszczenie ceramiki łazienkowej – środki czystości

Ceramiką łazienkową czy sanitarną nazywamy wszystkie łazienkowe sprzęty wykonane z ceramiki, a więc muszle klozetowe, bidety, umywalki, wanny, brodziki itd. Dbanie o nie we właściwy sposób wymaga posiadania odpowiednich środków czyszczących. Trzeba też posiadać wiedzę na temat tego, które sprzęty w naszej łazience są wykonane z ceramiki. Dlaczego to istotne? Ponieważ niektóre elementy wyposażenia łazienki wykonane są z akrylu, który z wyglądu przypomina ceramikę.

ceramika sanitarna

Zatem dobór środków czyszczących do rodzaju materiału ma kluczowe znaczenie. Używanie niewłaściwych środków czystości często prowadzi do szybszego niszczenia sprzętów.

Jak czyścić ceramikę łazienkową?

W czyszczeniu ceramiki sanitarnej ważne jest nie tylko sposób czyszczenia, ale też częstotliwość. Z reguły staramy się codziennie przemyć łazienkę z kurzy, osadu mydła i innych zanieczyszczeń, od czasu do czasu wymaga ona jednak gruntowniejszego sprzątania. Zawsze należy dobrać środek czyszczący do rodzaju i nasilenia zabrudzeń.

ceramika sanitarna

W przypadku mycia gruntownego warto wybrać środki o mocniejszym działaniu, które poradzą sobie nawet z uporczywym brudem. Jeżeli doczyszczamy łazienkę po remoncie, usuwamy przede wszystkim lekkie zabrudzenia z farb czy gipsu. Zatem nie potrzebujemy mocnych, żrących środków, które mogłyby zarysować delikatną powierzchnię ceramiki łazienkowej. Trzeba też dobrać odpowiednią ściereczkę lub gąbkę, która nie będzie za ostra i za szorstka.

ceramika sanitarna

Z uwagi na specyfikę pomieszczenia, jakim jest łazienka, nie można zapominać o regularnym używaniu środków dezynfekujących, zwłaszcza na toalecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.