łazienka w mieszkaniu do wynajęcia

Urządzamy łazienkę w mieszkaniu do wynajęcia

Wynajem mieszkań to bardzo popularny sposób na dorobienie do domowego budżetu. Oczywistym jest fakt, iż główną uwagę potencjalnych najemców przyciąga nie tylko atrakcyjna cena, ale także wygląd lokum. Każdy z nas pragnie przecież mieszkać w mieszkaniu schludnym, nowoczesnym i funkcjonalnym. Szczególnie dużo o właścicielu mieszkania mówi stan łazienki. Dlatego wiele osób planujących wynajmować mieszkanie, podejmuje się małego remontu, by nieco odświeżyć wnętrza i dostosować je do oczekiwań najmujących. Jak więc zaaranżować łazienkę w mieszkaniu do wynajęcia? Na co zwrócić uwagę, a czego raczej unikać?

Łazienka w mieszkaniu do wynajęcia musi być uniwersalna

O ile urządzanie i remontowanie własnego mieszkania nie nastręcza wielu problemów, jeżeli jesteśmy zdecydowani co do stylu i kolorystyki, o tyle z mieszkaniem do wynajęcia nie jest już tak prosto. Musimy wziąć pod uwagę, że nie każdy przepada za krzykliwymi kolorami, bogatymi zdobieniami czy dużą ilością szafek i półek w łazience. Mając to na względzie, warto postawić na wystrój uniwersalny, który raczej spodoba się każdemu, ewentualnie można go przy pomocy kilku dodatków zaaranżować w swoim ulubionym stylu. Jeśli chodzi o kolor ścian, najlepiej postawić na jasne odcienie, a zwłaszcza biel, która pasuje właściwie do wszystkiego. Można wykorzystać też odcień błękitny lub piaskowy – takie stonowane kolory nadadzą wnętrzu ciepła, a jednocześnie nie będą dla potencjalnego Klienta zbyt mocne, odważne. Jasne kolory sprawiają też wrażenie, że łazienka jest czysta, co akurat w tym pomieszczeniu ma ogromne znaczenie.

łazienka w mieszkaniu do wynajęcia

Ale oczywiście nie chodzi tylko o uniwersalny wystrój łazienki. Jeszcze ważniejsze są rozwiązania sanitarne możliwie dostosowane do każdej grupy odbiorców. Warto na przykład wybrać kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem – przyda się on do kąpania małych dzieci, a jednocześnie nie będzie w niczym przeszkadzał osobom dorosłym. Podobnie podejdźmy chociażby do kwestii haczyków na ręczniki – zamontujmy je na wysokości 100 – 120 cm, by mogły dosięgnąć do nich także dzieci. Oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi.

Ekologiczne i oszczędne rozwiązania w łazience

Osoba wynajmująca mieszkanie zapewne ucieszy się, gdy w łazience zobaczy rozwiązania mające na celu oszczędzać wodę, a co za tym idzie – jej pieniądze. Warto więc zainwestować w baterie wyposażone w eco-click, czyli dwustopniowe otwieranie wypływu wody.

łazienka w mieszkaniu do wynajęcia

To nowoczesne rozwiązanie pozwalające oszczędzać wodę poprzez dopasowanie przepływu wody do naszych potrzeb – mniejszy strumień do umycia rąk, większy do kąpieli. Jeśli jesteśmy już przy temacie ceramiki, warto wybrać ceramikę łazienkową w kolorze białym – jak mówiliśmy wcześniej, to kolor uniwersalny, ponadczasowy, akceptowany właściwie przez każdego. Taka ceramika jest też tańsza niż kolorowe umywalki, co z kolei nie jest bez znaczenia dla nas, właścicieli mieszkania. Wybierając tańsze modele wyposażenia łazienki, a także innych pomieszczeń, możemy też wystawić atrakcyjną cenę wynajmu, dzięki czemu szybciej uda nam się znaleźć najemcę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.