metamorfoza łazienki

Udana metamorfoza łazienki

Łazienka to miejsce w domu, które służy przede wszystkim utrzymywaniu higieny, ale także odprężeniu. Z tego względu jej wystrój nie powinien być kwestią przypadku. Nawet jeśli nie dysponujemy pieniędzmi na remont, możemy tanio przeprowadzić metamorfozę swojej łazienki, czyniąc ją jeszcze bardziej przytulną i atrakcyjną.

Metamorfoza łazienki – od czego zacząć?

By zmiana wyglądu naszej łazienki była efektywna, a przy tym niedroga, warto najpierw ustalić, jakich zmian konkretnie oczekujemy. Czy chodzi o kosmetyczne zmiany wystroju przy pomocy dodatków? A może chcemy nieco odświeżyć meble i armaturę łazienkową?

metamorfoza łazienki
Zamiast wymieniać starą, lecz sprawną wannę, lepiej odnowić jej obudowę.

Zadecydowanie, co wymaga wymiany, a co nie pozwoli nam ustalić, jakie prace po kolei wykonamy no i ile będzie nas to kosztować. W ten sposób unikniemy nieprzewidzianych wydatków i przemiany drobnych zmian aranżacji w regularny remont łazienki. Jeżeli nie posiadamy zbytniej wiedzy na temat aranżacji wnętrz i drobnych prac remontowych, warto poprosić o pomoc kogoś, kto się na tym zna.

Ciekawe pomysły aranżowania łazienki

Jednym z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na szybkie przeobrażenie wyglądu łazienki jest pomalowanie płytek na ścianach i podłodze. W sklepach budowlanych z pewnością znajdziemy bogaty wybór farb przeznaczonych do malowania płytek. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie prostsze i tańsze od całkowitej wymiany płytek. To opłacalne tym bardziej, gdy płytki są w dobrym stanie i po prostu znudziła nam się ich kolorystyka.

metamorfoza łazienki
Pomalowanie płytek łazienkowych pozwoli nam niewielkim kosztem całkowicie odmienić jej wygląd.
metamorfoza łazienki
Przemyślane dodatki – zdobione lustro, punktowe oświetlenie, akcesoria łazienkowe –
mogą odmienić łazienkę bez większych wysiłków.

Jeśli chodzi o meble łazienkowe, również można je pomalować lub wymienić same fronty. To mniejszy koszt niż całkowita wymiana mebli, a z pewnością da pożądany efekt. Dobrym pomysłem, jeśli chodzi o zmianę aranżacji jest też montaż dodatkowego oświetlenia lub wymiana lustra na większe, ze zdobioną ramą. Tutaj warto wykazać się pomysłowością, gdyż kilkoma umiejętnie dobranymi dodatkami można naprawdę całkowicie odmienić wnętrze swojej łazienki. A jeśli nie mamy pomysłów, szukajmy inspiracji w sieci, aż do skutku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.