toaleta

Toaleta i łazienka – razem czy osobno?

Budując dom czy remontując mieszkanie, już w początkowym etapie prac należy dokładnie zaplanować rozmieszczenie pomieszczeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienki, gdyż od tego będzie zależeć sposób montażu całej sieci wodno-kanalizacyjnej. Wiele osób zastanawia się, czy nie warto wygospodarować więcej miejsca, by osobno zaaranżować łazienkę i toaletę. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Osobna toaleta – wygoda i higiena

W przypadku małych mieszkań w bloku trudno mówić o rozdzielaniu łazienki i toalety. Staramy się raczej zaaranżować to tak, by wszystko się zmieściło w jednym niewielkim pomieszczeniu. Ale mając przestronny dom, warto zawczasu pomyśleć o stworzeniu dwóch osobnych łazienek, z czego w jednej będzie znajdować się wyłącznie WC. Choć może to kosztować nieco więcej pieniędzy, jak i nakładu czasu i pracy, takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim jest to higieniczne. Nie da się ukryć, że deska klozetowa jest siedliskiem wielu bakterii, które unoszą się w powietrzu i osiadają na sprzętach sanitarnych. Aby łazienka, w której znajduje się też toaleta, była higieniczna, wymaga codziennego sprzątania i mycia. Rozdzielenie tych dwóch funkcji sprawia, że łatwiej zachować higieniczne warunki bez potrzeby częstego sprzątania.toaleta Osobna toaleta to także wygoda, zwłaszcza w dużej rodzinie. Gdy ktoś z członków rodziny bierze długą kąpiel w wannie, nie musi obawiać się, że w jej trakcie nagle inny domownik zacznie domagać się dostępu do toalety. Podobnie sprawa wygląda z porannym szykowaniem się do pracy czy szkoły. Gdy w toalecie znajduje się umywalka i lustro, z powodzeniem można w niej wykonać makijaż czy umyć zęby przed wyjściem z domu, podczas gdy w łazience ktoś na przykład bierze szybki prysznic.

Łazienka niczym SPA

Łazienka zaaranżowana bez toalety jest też miejscem bardziej przytulnym. W dużej łazience można zaaranżować strefę SPA z dużą wanną, gdzie po ciężkim dniu będziemy mogli się odprężyć i wyciszyć. Toaleta w osobnym pomieszczeniu daje też możliwość na zamontowanie w łazience osobno wanny i prysznica. To świetne rozwiązanie dla kogoś, kto nie potrafi zrezygnować z jednego i drugiego.toaleta W łazience może też znaleźć się miejsce na toaletkę z kobiecymi przyborami do makijażu. Widać więc, że rozdzielenie łazienki i toalety na dwa osobne pomieszczenia niesie ze sobą wiele korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.