remont

Tani remont łazienki – czy to możliwe?

Łazienka to pomieszczenie, którego wyposażenie nie należy do najtańszych. Z tego względu wiele osób często odwleka remont łazienki. Nie zawsze jednak jej odświeżenie musi nas wiele kosztować. Odrobina pomysłowości sprawi, że za niedużą kwotę uda nam się odmienić wygląd łazienki. Jak to zrobić?

Tani remont łazienki – od czego zacząć?

Aby z powodzeniem przeprowadzić mały i niedrogi remont łazienki, warto wcześniej wszystko dokładnie zaplanować i wyliczyć koszty. Dzięki temu ustalimy, jakie rzeczy wymagają odświeżenia i ile będzie nas to kosztować. Warto przy tym szukać prostych rozwiązań, które jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Dzięki temu nie będzie potrzeby wynajmować fachowca, a to pozwoli nam oszczędzić sporo pieniędzy.

remont

Do najczęściej remontowanych elementów łazienki należy wykończenie, czyli malowanie lub wymiana płytek. Nie da się ukryć, że kucie płytek i położenie nowych wymaga zatrudnienia doświadczonego kafelkarza. Czy istnieje więc inne rozwiązanie?

Malowanie płytek łazienkowych

Coraz częstszym rozwiązaniem wykorzystywanym podczas remontu łazienki jest malowanie płytek. Pozwala ono zmienić i odświeżyć ich wygląd bez potrzeby ingerowania w ich strukturę. To o wiele prostsze i tańsze rozwiązanie, dające zadowalające efekty.

remont

Pomalowane płytki będą wyglądać jak nowe, całkowicie zmieniając wygląd łazienki. Farba do płytek kosztuje około 100 złotych – to nieduży wydatek w porównaniu z kupnem i wymianą płytek łazienkowych.

Renowacja mebli

Jeżeli w naszej łazience są meble, których wygląd zdążył nam się znudzić, nie zawsze jedynym wyjściem jest ich wymiana. Często można je w jakiś sposób odnowić i zmienić ich wygląd. Istnieje możliwość wymiany samych frontów lub blatów, możemy wymienić uchwyty lub też przemalować je na inny kolor. Duże pole do popisu dają nam pod tym względem drewniane meble.

remont
www.prostozwnetrza.pl

W ten sposób można całkowicie odmienić ich wygląd i sprawić, że będą wyglądać jak nowe. Tak oto przy niewielkim nakładzie sił i środków można całkowicie odmienić wygląd łazienki zaledwie w jeden weekend. Zatem do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.