reomnt łazienki

Szybki remont łazienki krok po kroku

Remont łazienki zwykle przeprowadzamy co kilka lub nawet kilkanaście lat. Ze statystyk wynika, że to najrzadziej remontowane miejsce w domu. Nic w tym dziwnego, remont łazienki to czasochłonne i pracochłonne zajęcie. Samo skucie płytek i położenie nowych to nie lada wyzwanie i koszt, nie mówiąc o zakupie nowych sprzętów sanitarnych. Czy więc da się przeprowadzić szybki remont łazienki?

Szybki remont łazienki – jak to zrobić?

Szybki remont łazienki jest możliwy wtedy, gdy jej wyposażenie nie wymaga całkowitej wymiany, a jedynie lekkiej odmiany. Chodzi głównie o aranżację i zmianę niemodnego stylu płytek czy mebli na bardziej nowoczesny. Aby tego dokonać, wcale nie trzeba kłaść nowych płytek i kupować nowych mebli łazienkowych. Wystarczy nieco kreatywności, by staremu wyposażeniu podarować drugie życie i odświeżyć wygląd łazienki. Jeśli chodzi o płytki łazienkowe, najprostszą i najskuteczniejszą metodą jest ich pomalowanie specjalną farbą do płytek. Takie farby dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i mają dobre krycie, dzięki czemu możemy zmienić odcień płytek na jaśniejszy bez obaw, że poprzedni kolor będzie przebijać.

remont łazienki

Jeżeli chcemy nieco urozmaicić to, co się dzieje na ścianach w łazience, możemy na jednej z nich przykleić efektowną fototapetę łazienkową, na przykład za wanną. Kolejna rzecz, którą można odmienić w łazience tanim kosztem to meble. Oczywiście wymaga to od nas nieco zaangażowania, pomysłowości i czasu, ale to bardzo satysfakcjonujące zajęcie, zwłaszcza gdy uzyskamy już pożądany efekt. Jeżeli meble są w dobrym stanie, warto wymienić jedynie fronty. W przypadku mebli drewnianych możemy je przemalować na inny kolor, na przykład biały, dzięki czemu uzyskamy piękny, nowoczesny wygląd.

remont łazienki

Aby nieco odświeżyć wygląd starych mebli, można też wymienić uchwyty i rączki na nowe – być może to niewielka zmiana, ale z pewnością będzie to zmiana na lepsze.

Kiedy remontować łazienkę?

Niezależnie od tego, czy planujemy tylko kosmetyczne zmiany w łazience, czy bardziej gruntowny remont, warto wybrać dogodny czas. Większość osób uważa, że wszelkiego rodzaju remonty lepiej wykonywać w okresie wiosenno-letnim, gdy dni są dłuższe i cieplejsze. To pozwala dłużej prowadzić prace, a ciepło słoneczne przyspiesza schnięcie farby.

remont łazienki

Poza tym warto zagospodarować kilka wolnych dni, a przynajmniej weekend, tak, by móc przystąpić do prac od rana. Robienie remontu „po godzinach”, czyli po swojej pracy zwykle jest mało efektywne, prowadzi do przemęczenia i frustracji. Warto też poprosić kogoś doświadczonego o pomoc, kto będzie mógł nam doradzić zarówno na zakupach przedremontowych, jak i już w czasie remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.