szara łazienka

Szara łazienka – elegancka i minimalistyczna

Kolor szary jest bardzo modny w minimalistycznych i nowoczesnych aranżacjach wnętrz, także łazienek. Choć dla niektórych odcienie szarości wydają się nijakie, odpowiedni dobór mebli oraz dekoracji może sprawić, że szara łazienka będzie bardzo elegancka. W jaki sposób urządzić szarą łazienkę?

Szara łazienka – postaw na jasne odcienie

Zwykle łazienki w mieszkaniach w blokach są nieduże, zatem ich aranżacja wymaga przemyślenia. Łatwo sprawić, że będzie ona ponura i ciasna. Dlatego wybierając odcienie szarości, postawmy na jej jasne barwy i drobne ciemniejsze akcenty. Dobrym rozwiązaniem może być też połączenie bieli z szarością, na przykład białe płytki ceramiczne i szare, minimalistyczne meble z połyskiem.

szara łazienka

szara łazienka

Dodając do tego delikatne elementy dekoracyjne w kolorze srebra uzyskamy bardzo elegancką, klasyczną i miłą dla oka aranżację. Nie zapominajmy przy tym też o odpowiednim oświetleniu – w małej łazience sprawdzi się centralne światło na środku oraz kilka mniejszych punktowych źródeł światła, zwłaszcza w okolicach lustra i umywalki.

Do odważnych świat należy – połącz szarość z mocnymi kolorami

Jeżeli lubimy otaczać się wieloma barwami i kolorowymi dodatkami, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco „podrasować” naszą szarą, minimalistyczną łazienkę. Tak naprawdę nie trzeba zbyt wielu zmian – wystarczy dobrać przemyślane dodatki w mocnym kolorze, by łazienka zyskała nowy wyraz. Co by to mogło być? Najlepiej postawić na praktyczne elementy – na przykład antypoślizgowy chodnik łazienkowy, kolorowe ręczniki czy dozownik na mydło.

szara łazienka

szara łazienka

Możemy również w ramach dekoracji łazienki ustawić gdzieniegdzie świece lub powiesić na ścianie obrazy w kolorowych ramach. Pomysłów jest naprawdę wiele, a granicą tylko nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.