sufit podwieszany

Sufit podwieszany w łazience – czy warto?

Sufit podwieszany to popularne i bardzo efektowne rozwiązanie ze względu na łatwość montażu i trwałość konstrukcji. Niejeden zastanawia się, czy montaż podwieszanego sufitu w łazience to dobry pomysł. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Jak wykonać sufit podwieszany w łazience?

Sufit podwieszany w łazience – zalety

Sufit podwieszany można wykonać z różnych materiałów, najpopularniejszym są płyty kartonowo-gipsowe. To niedrogi, trwały i bardzo popularny materiał wykorzystywany podczas remontów. Montaż sufitu podwieszanego z tych płyt jest prosty, dlatego ktoś, kto posiada podstawy wiedzy z majsterkowania, z pewnością poradzi sobie z tym samodzielnie. Sufit podwieszany, oprócz łatwości montażu, daje nam też wiele możliwości aranżacyjnych łazienki. Na przykład umożliwia wykonanie nowoczesnego oświetlenia LED.

sufit podwieszany

Umożliwia to dowolne rozmieszczenie oświetlenia, a także wykorzystanie różnych kolorów światła, co da naprawdę niezwykły efekt. Podwieszany sufit to też świetny sposób na obniżenie pomieszczenia. To bardzo popularne rozwiązanie w budownictwie z wysokimi pokojami. Podwieszany sufit daje efekt bardziej przytulnego i ciepłego wnętrza, co w łazience jest bardzo ważne. Kolejną zaletą podwieszanego sufitu jest możliwość ukrycia wszelkich niedoskonałości i nierówności na suficie, bez konieczności kładzenia gładzi i innych czasochłonnych prac remontowych.

O czym warto pamiętać, montując sufit podwieszany w łazience?

Jeżeli zdecydujemy się na montaż sufitu podwieszanego w łazience, pamiętajmy o kilku sprawach. Po pierwsze, nigdy nie przykrywajmy nim rur gazowych. Ukrycie ich w tej niewielkiej przestrzeni może skutkować niemożnością wykrycia ewentualnych nieszczelności, co może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Po drugie, musimy szczególną uwagę poświęcić rodzajowi wybranej płyty kartonowo-gipsowej.

sufit podwieszany

Należy pamiętać, że łazienka to miejsce, gdzie panuje wilgoć, dlatego materiał na sufit podwieszany musi mieć właściwości wodoodporne. W tym celu wybierzmy płyty hydrofobizowane w procesie produkcji. Posiadają one w oznaczeniu skrót H lub symbol GKBI. Odznaczają się odpornością na wodę i wilgoć, dlatego doskonale nadają się na sufit podwieszany w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.