stylowa łazienka

Stylowa łazienka na kilka sposobów

Każdy z nas chce mieć piękny i przytulny dom, do którego chętnie zapraszałby gości i spędzał miłe chwile w gronie bliskich. O atmosferze panującej w domu w dużej mierze decyduje jego wyposażenie i dominująca stylistyka. Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii łazienki – chociaż nie jest to pomieszczenie, w którym spędzamy większość czasu, powinna ona być tak wyposażona, by te kilka chwil podczas codziennej higieny były przyjemne. Stylowa łazienka nie musi być nudna czy bardzo droga. Wystarczy trochę kreatywności, by przy niewielkim nakładzie sił i środków odmienić wygląd swojej łazienki.

Stylizacja łazienki – skąd czerpać inspiracje?

Pierwszym krokiem do zmiany wizerunku łazienki jest odpowiednia inspiracja – musimy wiedzieć, jaki efekt chcemy osiągnąć oraz czego potrzebujemy, aby nam się to udało. Wiąże się to z doborem odpowiedniej armatury łazienkowej, mebli, ceramiki i dodatków. Jeżeli wykonujemy generalny remont, zwykle musimy po prostu kupić nowe sprzęty i meble powiązane z jednym stylem. A co, jeśli nie możemy sobie pozwolić na wymianę wszystkich elementów łazienki? Wtedy musimy poszukać pomysłów na odnowienie mebli łazienkowych czy zmianę koloru płytek.

stylowa łazienka
Szukając inspiracji, warto przeglądać blogi internetowe o aranżacjach wnętrz.

W sieci znajdziemy wiele artykułów i filmików pokazujących, jak można to zrobić. Warto też poprosić o pomoc specjalistę, na przykład w sklepie meblowym, który pomoże nam dobrać odpowiednią farbę do płytek łazienkowych czy zestaw dodatków nadających łazience inny charakter. Dobre efekty da też przeglądanie gotowych projektów łazienek i wyszukiwanie elementów, które nam się podobają i które jesteśmy w stanie wprowadzić w swojej łazience.

Pomysł na stylową łazienkę

Obecnie najmodniejsze są stylizacje minimalistyczne – stonowane barwy, surowe faktury, dużo oświetlenia i minimalna ilość dodatków. Ten styl szczególnie sprawdzi się w łazience, gdyż sprawi, że pomieszczenie to będzie się wydawać czyste i schludne. Przytulności wnętrzu może dodać duża ilość świeczek, palonych podczas długich kąpieli.

stylowa łazienka
Łazienka minimalistyczna.
stylowa łazienka
Łazienka w stylu loft.

Dla tych, którzy wolą cieplejsze wnętrza, bez wątpienia trafią stylizowane meble łazienkowe – aby takie uzyskać, wystarczy w swoich starych meblach wymienić fronty i ewentualnie pomalować na inny kolor. Do tego lustro w zdobionej ramie i imponujący żyrandol – i mamy łazienkę iście królewską.

stylowa łazienka
Łazienka w stylu rzymskim.
stylowa łazienka
Łazienka w stylu retro.

Szukajmy inspiracji i swojego stylu, by przełożyć go na wygląd naszej łazienki. Może to wymagać wysiłku, ale efekty z pewnością będą zachwycające!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.